iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak wyłączyć Dynamic Island na iPhonie 14 Pro?
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/28/22

Jak wyłączyć Dynamic Island na iPhonie 14 Pro?

iPhone 14 Pro jest wyposażony w wygodną technologię Dynamic Island. Ale co zrobić, gdy animacja wycinanki cię rozprasza i czy można ją wyłączyć? Przyjrzyjmy się dalej tej kwestii.Jak wyłączyć Dynamic Island na iPhonie 14 Pro?

Nowy model iPhone 14 Pro zawiera wycięcie w kształcie pigułki Dynamic Island. Jest to praktyczna i wygodna technologia, która pozwala zintegrować funkcje oprogramowania z wycięciem i wykonywać akcje animacyjne u góry ekranu.

Piksele skupione w pobliżu Dynamic Island umożliwiają połączenie go w jeden obszar. Może zmieniać skalę i kształt, aby wyświetlać różne komunikaty, ostrzeżenia i tak dalej. W ten sposób Dynamic Island zamienia się w rodzaj centrum, w którym gromadzone są kluczowe informacje o działaniach i procesach urządzenia.

Ale może się też zdarzyć, że takie powiadomienia i komunikaty w postaci animacji mogą odwracać uwagę od głównych zadań na ekranie głównym. I będzie trzeba na jakiś czas wyłączyć Dynamic Island.

Jak wyłączyć Dynamic Island?

Jak wyłączyć animacje w Dynamic Island na iPhonie 14 Pro?

Jak dotąd nie ma absolutnej możliwości całkowitego wyłączenia animacji Dynamic Island. Dzieje się tak, ponieważ technologia jest wbudowana w oprogramowanie iOS 16.

Istnieje jednak opcja, która pomoże usunąć wyskakujące informacje. Wystarczy przesunąć palcem w lewo lub w prawo. I nie wpłynie to ogólnie na aktywność aplikacji.

  1. Jeśli album jest odtwarzany w Apple Music i zamknąłeś falę dźwiękową i grafikę w Dynamic Island, muzyka będzie nadal grała w tle. To samo dzieje się, gdy wyłączysz minutnik - nadal będzie odliczał czas.
  2. Jeśli Dynamic Island używa dwóch aplikacji lub czynności jednocześnie i chcesz usunąć tylko jedną, użyj tego samego gestu machnięcia na dużym segmencie, aby zniknął. Następnie przesuń palcem po pozostałej aktywności, którą ma Dynamic Island.

Jeśli cofniesz wszystkie czynności w Dynamic Island, kształt tabletu powróci do stanu obojętnego. A wtedy będziesz mógł w pełni skoncentrować się głównie na ekranie.