iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak zwolnić pamięć na iPhone bez usuwania niczego ważnego
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 12/21/22

Jak zwolnić pamięć na iPhone bez usuwania niczego ważnego

Chcesz zwolnić miejsce na swoim iPhone, ale nie masz nic do usunięcia? Oto sposoby, które mogą Ci pomóc!Jak zwolnić pamięć na iPhone bez usuwania niczego ważnego

Bardzo często użytkownicy kupują najbardziej podstawowe konfiguracje iPhone'a, nie zastanawiając się, ile miejsca będą potrzebować. Apple nie tylko porzuciło podstawowe wersje 64GB, bo w naszych czasach, biorąc pod uwagę wszystkie zainstalowane programy, dobrej jakości zdjęcia + muzyka, pliki i kilka filmów pobranych z tego samego Netflix zajmują już pamięć. Dlatego najlepszą opcją jest teraz 128 GB lub więcej, jeśli myślisz o zakupie smartfona Teraz.

Ale co zrobić, jeśli nadal jest za mało pamięci i nie ma nic specjalnego do usunięcia? Spróbujmy podać kilka wskazówek, jak zwolnić pamięć na iPhonie bez usuwania czegokolwiek.

Po pierwsze – sprawdź, co zajmuje miejsce na iPhone

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest iść do Ustawienia → Ogólne → Pamięć i dowiedzieć się, co dokładnie zajmuje całą twoją pamięć. Stamtąd musisz ruszyć we właściwym kierunku.

1. Usuń zapisane albumy muzyczne

Stratą, bez której zdecydowanie możesz się obejść, jest usunięcie starych pobranych albumów i utworów do słuchania offline. Tutaj możesz zbierać utwory, których nigdy nie słuchasz lub całe albumy, kolekcje, które pobrałeś i nigdy nie słuchałeś. W każdym razie, jeśli ich potrzebujesz, możesz pobrać je ponownie.

 1. Otwórz aplikację Muzyka;
 2. Wyłącz Internet lub po prostu przejdź do Pobranych;
 3. Wybierz i usuń albumy.
Jak zwolnić pamięć na iPhonie bez usuwania niczego ważnego

Jeden album może mieć rozmiar do 200 MB, więc zwolnienie kilku z pewnością zapewni dodatkowe miejsce. Jednocześnie prawie nic nie usunąłeś, ponieważ możesz słuchać muzyki po podłączeniu do Internetu.

2. Usuń zduplikowane zdjęcia

W systemie iOS 16 masz możliwość spłaszczenia wszystkich zduplikowanych zdjęć w jeden obraz. To może nie zwolnić dużo miejsca, ale jeśli sytuacja jest krytyczna, warto zrobić tę sztuczkę.

 1. Otwórz Zdjęcia na swoim smartfonie;
 2. Przejdź do albumów;
 3. Znajdź zduplikowane menu;
 4. Połącz identyczne strzały.
Usuń zduplikowane zdjęcia

3. Usuń to, co pobrałeś z serwisu Netflix

W trasie lub na wypadek braku prądu zawsze trzymałem w rezerwie kilka odcinków ulubionego serialu. Ale jedna seria przyzwoicie waży i zajmuje miejsce w pamięci smartfona, więc zapominanie o pobraniu czegoś to już problem. Jeśli korzystasz z innej usługi przesyłania strumieniowego z pobieraniem, sprawdź, czy nie pobrałeś czegoś przez pomyłkę lub czy właśnie pobrałeś i zapomniałeś o tych plikach.

 1. Oto jak usunąć pliki do pobrania w serwisie Netflix:
 2. Otwórz usługę, przejdź do Pobrane;
 3. Przesuń palcem w lewo na zaznaczeniu i usuń.
Usuń to, co zostało pobrane z serwisu Netflix

4. Zoptymalizuj zdjęcie

Oczywiście zdjęcia zajmują dużo miejsca, jeśli są to ujęcia wysokiej jakości w dobrym świetle. Możesz jednak zoptymalizować przechowywanie migawek, jednocześnie przechowując je w chmurze.

 1. Otwórz ustawienia i przejdź do zdjęcia;
 2. Wybierz „Optymalizuj pamięć”.
Optymalizacja zdjęcia

Teraz oryginalne zdjęcia zostaną zastąpione mniejszymi wersjami, ale w razie potrzeby możesz je ponownie pobrać.

5. Wyładuj programy

Niektóre programy, z których nie korzystasz cały czas (dostawa jedzenia, usługi takie jak Pinterest i Tumblr) mogą zbierać dane, gromadząc je w pamięci. Do tego w Apple istnieje opcja pobrania aplikacji, która pozwala zapisać wszystkie najważniejsze.

 1. Otwórz ustawienia i otwórz ogólne;
 2. Następnie przejdź do magazynu i kliknij dowolny program;
 3. Pobierz to.
Rozładowywanie programów

W razie potrzeby możesz zainstalować go ponownie i zacząć z niego korzystać.

6. Usuń kopie zapasowe

Jeśli korzystasz z kopii zapasowej, po pewnym czasie możesz zauważyć, jak cała pamięć znika ze smartfona. Spróbuj usunąć najstarsze kopie, jeśli nie potrzebujesz ich krytycznie. Spowoduje to również zwolnienie znacznej ilości miejsca na urządzeniu.

 1. Przejdź do Ustawień i otwórz panel Apple ID;
 2. Następnie otwieramy ikonę Twojego urządzenia i sprawdzamy, czy archiwizacja jest włączona;
 3. Nawet jeśli jest wyłączona, śmiało sprawdź, czy są kopie zapasowe;
 4. Jeśli są, możemy je usunąć.
usuwanie kopii zapasowych
Usuwanie kopii zapasowych

Uwaga: zachowaj co najmniej jedną kopię, jeśli korzystasz z wersji beta i uczestniczysz w programie dla programistów.

Kup więcej miejsc iCloud

Całkowicie logicznym rozwiązaniem, jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca, które oferuje Apple, jest zakup kilku dodatkowych GB za pośrednictwem iCloud. O ile firma nie podniosła cen, to 200 GB kosztuje zaledwie 3 dolary miesięcznie i jest to cena całkiem adekwatna do takiego wolumenu. Jest to również o wiele bardziej praktyczne niż kupowanie dysku zewnętrznego i noszenie go przez cały czas, także w przypadku komputerów Mac (jeśli masz taki w użyciu), przyda się tyle miejsca.

Kup więcej miejsc iCloud