iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak dostosować przycisk akcji w Apple Watch Ultra
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/27/22

Jak dostosować przycisk akcji w Apple Watch Ultra

Jakich funkcji mogę używać z przyciskiem akcji na Apple Watch Ultra i jak go skonfigurować?Jak dostosować przycisk akcji w Apple Watch Ultra

Nowy Apple Watch Ultra zawiera konfigurowalny przycisk akcji po lewej stronie obudowy. Ten przycisk umożliwia wykonanie wielu przydatnych funkcji. Następnie porozmawiamy o tym, co możesz zrobić z przyciskiem i jak go skonfigurować.

Do jakich opcji mogę dostosować przycisk akcji na moim zegarku Apple Watch Ultra?

Jak dostosować przycisk akcji w Apple Watch Ultra

Oprócz aktywacji syreny użytkownicy mogą używać przycisku Akcja do różnych celów i zadań. Na przykład, aby skonfigurować funkcje, które można wykonać, naciskając przycisk bez konieczności wchodzenia do aplikacji.

Podczas początkowej konfiguracji Apple Watch Ultra, urządzenie prosi użytkowników o przypisanie jednej z tych funkcji do akcji:

 1. Ćwiczyć;
 2. Stoper;
 3. punkt drogi;
 4. Zwrócić;
 5. Zanurzenie;
 6. Latarka;
 7. Etykieta.

Dodatkowo istnieje możliwość dodatkowej personalizacji dla każdej aplikacji. Na przykład, jeśli użytkownik wybrał opcję Trening, jednokrotne naciśnięcie przycisku akcji spowoduje otwarcie aplikacji Trening. Ale także możesz przypisać funkcję Pierwsze naciśnięcie w aplikacji, aby rozpocząć określony trening.

Podczas treningu możesz ponownie kliknąć Akcja, aby wykonać akcję związaną z bieżącą sesją (zaznacz segmenty lub kółka w treningu itp.).

Jak przypisać funkcję do przycisku akcji?

Po skonfigurowaniu Apple Watch Ultra można ponownie przypisać funkcje do akcji. Można to zrobić za pomocą nowego menu smartwatcha.

 1. Otwórz ustawienia;
 2. Przewiń w dół i kliknij sekcję Przycisk akcji;
 3. W sekcji Akcja kliknij menu i wybierz opcję, która Ci odpowiada (Trening, Stoper, Waypoint, Wayback, Nurkowanie, Latarka lub Skrót).
 4. Kliknij strzałkę po lewej stronie (aby powrócić do ustawień przycisku akcji);
 5. Przejdź do sekcji Aplikacja, a następnie wybierz aplikację do wykonania akcji;
 6. Kliknij strzałkę, aby wrócić;
 7. Wybierz menu Pierwsze naciśnięcie, a następnie wybierz czynność.

Jak dostosować przycisk akcji w Apple Watch Ultra

Ponadto na ekranie w sekcji Gesty pojawiają się podpowiedzi wyjaśniające, w jaki sposób przycisk Akcja działa z ustawieniami, które do niego przypisałeś. Na przykład wskazówki dotyczące chodzenia na świeżym powietrzu pokazują, że jednokrotne naciśnięcie przycisku akcji spowoduje rozpoczęcie treningu, a jednoczesne naciśnięcie przycisku akcji i przycisku bocznego spowoduje wstrzymanie treningu.

Dostosowywanie przycisku akcji za pomocą iPhone'a

Możesz dostosować przycisk akcji na zegarku Apple Watch Ultra za pomocą aplikacji iOS Watch na iPhonie. Do tego potrzebujesz:

 1. Uruchom aplikację Watch na swoim iPhonie;
 2. Otwórz zakładkę Mój zegarek;
 3. Kliknij przycisk Akcja;
 4. W sekcji Akcja kliknij bieżącą akcję (aby ją zmienić);
 5. Wybierz jedną z opcji funkcji (Trening, Stoper, Waypoint, Backtrack, Nurkowanie, Latarka lub Skrót);
 6. Naciśnij przycisk akcji (aby powrócić do poprzedniego menu);
 7. Kliknij menu w sekcji Aplikacja, a następnie wybierz program do wykonania akcji;
 8. Kliknij strzałkę (aby wrócić);
 9. Menu dotykowe Najpierw naciśnij, a następnie wybierz akcję.

Jak dostosować przycisk akcji w Apple Watch Ultra

Wskazówki ekranowe w sekcji Gesty wyjaśniają, w jaki sposób przycisk Akcja działa z ustawieniami, które do niego przypisałeś. Jeśli chcesz wstrzymać bieżącą akcję, możesz jednocześnie nacisnąć i przytrzymać przycisk akcji i przycisk boczny.

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomoże Ci skonfigurować przycisk akcji na zegarku Apple Watch Ultra i sprawi, że korzystanie z urządzenia będzie jeszcze wygodniejsze i wydajniejsze.