iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak używać przycisku Apple Watch Ultra z aplikacjami innych firm
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 10/06/22

Jak używać przycisku Apple Watch Ultra z aplikacjami innych firm

Początkowo przycisk na Apple Watch Ultra otrzymał tylko 7 ustawień. Ale w rzeczywistości można go użyć do otwarcia dowolnej aplikacji. Oto jak to zrobić.Jak używać przycisku Apple Watch Ultra z aplikacjami innych firm

Jedynym w tej chwili zegarkiem Apple, który zawiera przycisk do ustawień użytkownika, jest Apple Watch Ultra. A potem dostosowanie przycisku akcji jest nieco ograniczone, ponieważ do tej pory pozwala dodawać do akcji tylko aplikacje, które już zaimplementowały obsługę.

Jak używać przycisku Apple Watch Ultra z innymi aplikacjami

  1. Otwórz ustawienia na swoim Apple Watch;
  2. Przesuń w dół, aby otworzyć ustawienia przycisku akcji;
  3. Wybierz „Trening”, jeśli zainstalowałeś aplikacje obsługujące przycisk akcji, będą one znajdować się w tym menu;
  4. Dodaj aplikację, której potrzebujesz zawsze pod ręką.

Jak używać przycisku Apple Watch Ultra z aplikacjami innych firm

Jak używać przycisku Apple Watch Ultra z aplikacjami innych firm

Możesz go też skonfigurować za pomocą aplikacji Zegar na iPhone. Aby to zrobić, wystarczy znaleźć element za pomocą przycisku Akcja i powtórzyć wszystkie kroki.

W tej chwili niewielu programistów dodało wsparcie, ale mamy nadzieję, że w przyszłości będzie ich znacznie więcej. Wiadomo, że aplikacje takie jak Strava, Under Armour's Map My Run/Ride pracują nad wdrożeniem tej funkcji, więc wystarczy poczekać, a takich ustawień będzie wiele razy więcej.

W rzeczywistości przycisk akcji, jeśli twórcy poprą tę historię i szybko ją zoptymalizują, może stać się jedną z głównych funkcji Apple Watch Ultra. Analitycy twierdzą, że przyszły zegarek Apple Watch 9 również mógłby go dodać, dzięki czemu linia Ultra będzie mniej wyjątkowa. Ale jak dla mnie jest to mało prawdopodobne, ponieważ Apple musi jakoś oddzielić smartwatche premium od ogólnej linii modelowej.