iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Historia ChatGPT zniknęła: jak ją odzyskać?
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/10/23

Historia ChatGPT zniknęła: jak ją odzyskać?

Co zrobić, jeśli brakuje historii ChatPGPT? Podpowiadamy, jak go zwrócić i czy jest to możliwe.Historia ChatGPT zniknęła: jak ją odzyskać?

W świecie sztucznej inteligencji chatbot ChatGPT stworzony przez OpenAI staje się coraz bardziej popularny. Narobił już sporo hałasu w przestrzeni cyfrowej dzięki zdolności do generowania szybkich odpowiedzi na różne żądania.

Jednak, jak każda technologia, ChatGPT od czasu do czasu napotyka problemy. Jednym z nich jest utrata historii ChatGPT na iPhonie i Maca. Dla tych, którzy polegają na tej funkcji do śledzenia odpowiedzi, utrata historii ChatGPT może być poważnym problemem.

Jeśli jesteś jednym z wielu użytkowników, którzy stracili historię ChatGPT, nie martw się! W tym artykule przyjrzymy się niektórym powodom, dla których może się to zdarzyć, a co ważniejsze, dowiemy się, jak odzyskać historię ChatGPT.

Dlaczego historia zniknęła w ChatGPT

Dlaczego historia zniknęła w ChatGPT

  • Tymczasowe problemy z wyświetlaniem spowodowane błędem;
  • problemy z połączeniem internetowym;
  • Poprawki błędów przez OpenAI;
  • Wyczyściłeś historię;
  • Jesteś zalogowany na inne konto.

Jak zwrócić historię zapytań w ChatGPT

Teraz przyjrzyjmy się bliżej, jak zwrócić historię żądań i czy w ogóle jest to możliwe, jeśli ją wyczyścimy.

1. Sprawdź swoje połączenie internetowe

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie połączenia internetowego i sprawdzenie, czy ChatGPT się nie zawiesił. Bardzo często zdarza się to, gdy otwierasz okno przeglądarki i nie korzystasz z żądań przez 30 minut lub dłużej. Jeśli używasz wersji Simple, a nie wersji Plus, serwer może automatycznie „rozłączyć” Cię i dlatego historia może nie załadować się natychmiast.

2. Spróbuj wyjść z ChatGPT

A następnie zaloguj się ponownie. Być może jest to tylko błąd i musisz wykonać „ponowne połączenie”. Mi kilka razy pomogło, gdy zniknęła historia komunikacji z ChatGPT.

Spróbuj wyjść z ChatGPT

Aby wylogować się z usługi należy kliknąć „Wyloguj”, a następnie ponownie zalogować się ze strony standardowej.

3. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. Może to pomóc w przywróceniu historii, jeśli została utracona z winy przeglądarki i zapełnienia pamięci podręcznej lub jej nieprawidłowego działania.

Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Aby wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki Chrome, wykonaj następujące czynności: naciśnij Ctrl + Shift + Del ( Command + Shift + Del ) i wybierz opcje, które chcesz wyczyścić.

4. Sprawdź stan serwerów ChatGPT

Duży napływ użytkowników sprawia, że serwery ChatGPT trzeszczą. Chociaż teraz, powiem z własnego doświadczenia, takie problemy zdarzają się coraz rzadziej. Jeśli straciłeś swoją historię lub po prostu się nie wyświetla, warto zajrzeć na stronę Serwery ChatGPT i sprawdź, czy teraz odpowiada.

Sprawdź stan serwerów ChatGPT

Jeśli serwery nie odpowiadają lub cały system jest aktualizowany, nie będziesz mógł korzystać nie tylko z historii ChatGPT, ale także z samego chatbota na swoich urządzeniach.

Co zrobić, jeśli wyczyściłeś historię ChatGPT?

Czy można odzyskać historię ChatGPT, którą „wyczyściłeś”? Jeśli kliknąłeś przycisk „Wyczyść rozmowę” w lewym dolnym rogu, nie będziesz mógł przywrócić swoich żądań. Nie oznacza to jednak, że ChatGPT nie pamiętał odpowiedzi na nie. Możesz powtórzyć żądanie w mniej więcej tym samym kluczu, a otrzymasz tę samą odpowiedź (lub bardzo blisko). Dlatego klikając w „Wyczyść rozmowę” powinieneś dwa razy pomyśleć, zanim usuniesz całą historię komunikacji z botem.

Co zrobić, jeśli wyczyściłeś historię ChatGPT?

Możemy doradzić natychmiastowe użycie notatek w celu zapisania wszystkich ważnych żądań i zsynchronizowania ich z iCloud. Nawiasem mówiąc, zaczęły już pojawiać się specjalne narzędzia, które nie tylko pomagają dodaj ChatGPT na komputerze Mac, ale także zintegruj go z Notatkami, aby przesyłać ważne informacje do notatek tekstowych.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci zwrócić historię zapytań w bocie ChatGPT. Jeśli znasz inne dobre sposoby rozwiązania tego problemu, podziel się nimi w komentarzach.