iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak używać iPhone jako aparatu Mac w iOS 16 | macOS Ventura
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/02/22

Jak używać iPhone jako aparatu Mac w iOS 16 | macOS Ventura

Aktualizacje macOS Ventura i iOS 16 wprowadziły możliwość używania iPhone'a jako kamery internetowej Maca, bez kul. Powiedzieli, jak to zrobić.Jak używać iPhone jako aparatu Mac w iOS 16 | macOS Ventura

Chociaż Apple rzekomo ulepszyło aparat MacBooka Pro | MacBook Air do 1080p to wciąż bardzo przeciętny aparat z dużą ilością szumów. Kiedy musisz połączyć się z rozmową lub wywiadem, aby wyglądać mniej lub bardziej adekwatnie, musisz uciec się do korzystania z iPhone'a, gdzie mamy obsługę 4K nawet na przednim aparacie.

Wcześniej istniały „kule”, które pomagały łączyć aparaty w celu uzyskania lepszego obrazu, ale nie są zbyt wygodne i często wymagały jailbreaku lub instalacji aplikacji za miesięczną opłatą.

Apple nie wymyślił koła na nowo i dał nam trochę pobłażania, dodając ulepszoną kamerę HD. Podczas prezentacji wprowadzili funkcję w iOS 16 i macOS Ventura, która ułatwia parowanie aparatów iPhone i Mac. Są to kamera Continuity i widok biurka. Ten krótki przewodnik pokaże Ci, jak korzystać z tych funkcji.

Jak korzystać z aparatu iPhone na komputerze Mac

Jak używać iPhone'a jako aparatu Mac w iOS 16 | macOS Ventura

Ważne: Wymaga aktualizacji do najnowszej wersji iOS 16 i macOS Ventura.

  1. Włącz Bluetooth i połącz się z tą samą siecią Wi-Fi.
  2. Użyj tego samego Apple ID.
  3. Otwórz Centrum sterowania na iPhonie i użyj AirPlay, aby wybrać połączenie Mac dla aparatu.
  4. Przejdź do aplikacji do rozmów wideo i użyj kamery (a także mikrofonu iPhone'a), aby się komunikować.

Jak używać iPhone'a jako aparatu Mac w iOS 16 | macOS Ventura

Domyślnie funkcja AirPlay powinna być włączona, ale może się zdarzyć, że masz ją wyłączoną. Aby go aktywować, przejdź do Ustawienia → Ogólne → AirPlay i Handoff → Continuity Camera Webcam.

Jak korzystać z widoku biurka na komputerze Mac

Oprócz poprzedniej metody możesz użyć głównego aparatu iPhone'a do nagrywania filmów i układów DIY. Jest w tym kolejna nowa funkcja.

  1. Otwórz Centrum sterowania na Macu.
  2. Kliknij „Efekty wideo” i wybierz Widok biurka.
  3. Użyj aparatu iPhone'a na statywie, aby nagrywać filmy instruktażowe.

Jak korzystać z widoku biurka na komputerze Mac

Ważne jest, aby urządzenia były aktualizowane do najnowszej wersji iOS 16 i macOS Ventura, sparowane z Bluetooth, w tej samej sieci Wi-Fi i korzystały z tego samego Apple ID. Obecnie Desk View na Macu otwiera się we własnym programie, ale Apple może to zmienić w przyszłych aktualizacjach.

Dla wygody nie zapomnij zaopatrzyć się w statyw lub uchwyt na iPhone'a, aby obraz z kamery smartfona nie był rozmazany i niewyraźny.