iLounge | Recenzje | 💙 Recenzje Apple | iPhone 16: data premiery, recenzja, dane techniczne
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · Zaktualizowane 04/18/23

iPhone 16: data premiery, recenzja, dane techniczne

Jaki będzie iPhone 16 – co już wiadomo o nowym produkcie w 2024 roku?iPhone 16: data premiery, recenzja, dane techniczne
Apple iPhone 16

cena 4 780,81

Przedsprzedaż

Złóż zamówienie na przedsprzedaż tego produktu i uzyskaj rabat 5%, jak pojawi się na stanie.

Apple iPhone 16

5
Ranking iLounge

Opinia iLounge

Nie należy spodziewać się wielkich zmian, ale nowość z pewnością ucieszy nas ciekawymi funkcjami. Na przykład nowy modem 5G firmy Apple i być może wprowadzenie M1 do iPhone'a.

Apple iPhone 16 256GB

Apple iPhone 16

Przedsprzedaż
4 780,81 zł

Nie mamy jeszcze iPhone'a 15, ale już trochę wybieramy na temat iPhone'a 16. W rzeczywistości może się to okazać cudowne, ale cała prawda jest taka, że wtajemniczeni ze swoją wrażliwością i analitycy w prognozach już mniej więcej wiedzą, jakimi drogami pójdzie Apple i jak zmienią się dla nas czeki na nowości w latach 2024-2025. Dlaczego więc nie spojrzeć w przyszłość i nie otworzyć małego chipa nowego iPhone'a 16?

Z tego artykułu wzięliśmy wszystkie najważniejsze fragmenty, tak jakby chodziło o nowość w promocji tej skały.

iPhone 16: data premiery, wygląd, dane techniczne

Specyfikacja iPhone'a 16

 • Ekran: 6,1 i 6,7 cala
 • Częstotliwość aktualizacji: 120 Hz
 • Chip: A18 lub M1 (zmiękczona wersja na iPhone'a)
 • Kamera: peryskop, wszystkie modele są wyposażone w obiektywy 48 MP, ale nadal oszczędzają dwa lub trzy moduły aparatu
 • Bateria iPhone'a 16: około 4500 mah
 • Obsługa: iOS 18
 • Wi-Fi 7
 • Cena: 828 USD
 • Port do ładowania: wszystkie USB-C, iPhone 16 Ultra bez portu, tylko ładowanie MagSafe
 • cechy: Alarm chipa do modemu Apple iPhone 16 Ultra
 • Data wyjścia: wiosna 2024 roku

Zaprojektuj iPhone'a 16 i iPhone'a 16 Ultra

Zaprojektuj iPhone'a 16 i iPhone'a 16 Ultra

Jednak według wtajemniczonych i, jak szanują analitycy, w modelach z 2024 r. Nie ma specjalnych zmian w projekcie budynków gospodarczych. Do tej pory Apple zapowiadał opracowanie składanego dodatku do iPhone'a Flip | iPhone Fold, odłamki technologii, nie zyskały wystarczającej popularności. Jednocześnie diakoni to bezsensowne dyskusje o napędzie przycisku dotykowego, przełączaniu głośności.

Ten przycisk pojawi się wkrótce w 2023 roku w modelu iPhone 15, ale Ming-Chi Kuo pokazał, że firma może mieć techniczne trudności z wdrożeniem go do masowej produkcji. Dlatego w 2023 roku pojawi się pomyślny przycisk, a już w 2024 roku na iPhonie 16 firma wypróbuje її sensoryczną i dotykową informację zwrotną.

Zaprojektuj iPhone'a 16 i iPhone'a 16 Ultra

Co więcej, jest trochę tak, że przycisk akcji może być używany w Apple Watch Ultra, dzięki czemu matki mogą konfigurować zadania, które nie były wcześniej przesyłane. Możliwe jest również ćwiczenie i reagowanie na kropki, jeśli masz rękę w rękawiczkach, dostosowując się do trybów wtajemniczonych).

Mikroukład o niskiej oszczędności energii pozwala włączyć przycisk, gdy załączniki są wyłączone lub rozładowane przez kilka lat. Zapłać teraz Apple Pay.

Reshto szczegóły dotyczące projektu dodam na razie. Hiba є pripuschennya, scho in 2024 roci Apple może spróbować wypuścić iPhone'a 16 bez portów. Takim modelem próbnym mógłby być iPhone 16 Ultra, model premium, ponieważ jest sprzedawany tylko w obecnej linii iPhone 16, podobnie jak Apple Watch Ultra.

modem Apple 5G

Niezadowolenie Apple'a z licencyjnych mózgów Qualcomma doprowadziło do tego, że w 2017 roku firma rotacyjna pozwała go o nieuczciwe tantiemy. W tamtym czasie Apple nie miał zamiaru przechodzić na chipy modemowe od Intela, ale przejście na 5G utrudniło Intelowi wybór tych komponentów. W końcu Apple kontrolowało swoją pozycję w Qualcomm, a Intel przeniósł się do swojej działalności z produkcją chipów modemowych i sprzedał swoje aktywa Apple.

Dlatego pierwsze modemy 5G, dostępne od Apple, mogą pojawić się w modelu iPhone 16, czyli będzie to rok 2024, ale projekt będzie wcześniejszy niż aplikacje. Chociaż pierwsza wersja układu modemu będzie miała inne komponenty bezprzewodowe, Apple planuje stworzyć układ typu „wszystko w jednym”, który łączy w sobie funkcje modemu, WiFi 7 i Bluetooth nowej generacji.

Face ID pod wyświetlaczem w iPhonie 16

iPhone 16: data premiery, wygląd, dane techniczne

Z tyłu trochę było, że modele iPhone'a 16 Pro mogą mieć technologię Face ID za wyświetlaczem. Trzeba jednak powiedzieć, że ta technologia może być dostępna nie wcześniej niż w 2025 roku. Użycie Face ID pod wyświetlaczem pozwoliłoby na więcej czasu na wyświetlaczu, ale odłamki były potrzebne w Dynamic Island.

Ale firma Apple zrobiła tylko małą sztuczkę i nie będzie w tym lepiej działać tak sprytnie. Dlatego wezwanie do połączeń Face ID pod ekranem przed wyjściem iPhone'a 17 jest całkowicie logiczne. Timing jest tym bardziej, że Dynamic Island, jak wiesz, pojawi się we wszystkich modelach dopiero w 2023 roku.

aparat iPhone'a 16

iPhone 16: data premiery, wygląd, dane techniczne

Oczywiste jest, że nadchodzący iPhone 15 Pro Max będzie pierwszym modelem iPhone'a z technologią peryskopu zmiennoogniskowego w 2023 roku. Z reguły funkcje, które są wyłączne dla jednego telefonu, są rozszerzane na inne modele nadchodzącego roku. Ming-Chi Kuo, analityk Apple Prote, przyznaje, że soczewka peryskopowa będzie również dostępna wyłącznie w iPhonie 16 Pro Max.

Obiektywy peryskopowe wysyłają światło za dodatkowym lustrem pod maską do sensora obrazu w aparacie, co pozwala na stworzenie złożonego układu teleobiektywów dla jak najkrótszego przyrostu optycznego bez typowej dla zoomu cyfrowego rozbudowy. Zwróć uwagę, że iPhone 15 Pro Max ma 6-krotny zoom optyczny, podczas gdy 16 Pro Max nie.

W momencie premiery iPhone’a 16 Ultra w 2024 roku można go też wyposażyć w obiektyw peryskopowy. Na razie nie mogę dodać kilku rzeczy o aparacie.

Data premiery i cena iPhone'a 16

Ponieważ do premiery nowego iPhone'a 16 zostało jeszcze dużo czasu, nawet jeśli oficjalna prezentacja będzie krótsza wiosną 2024 roku, ważne jest, aby ocenić różnorodność dodatku. Tim więcej, czego nie możemy wiedzieć o nowościach, możliwościach aparatu czy zmianie designu.

Wygląda na to, że Apple stara się nadążać za cenami swoich rozszerzeń, nie pchając ich ostro, ale patrząc na sytuację na świecie, jest gotowe na to, że cena wzrostu i bazowy model iPhone'a 16 będzie wyceniony za 829 dolarów. Ale, jak powiedzieli więcej, wszystkie nasze diety. Co więcej, cenę można wymieniać za pomocą kursu wymiany lub dostarczania żetonów, kuponów między wersjami europejską i amerykańską.

Będziemy aktualizować ten artykuł w świecie znajdowania nowych bitów.