iLounge | Artykuły | 💙 Porady | iPhone 14 szybko się wyczerpuje: 7 sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 09/20/22

iPhone 14 szybko się wyczerpuje: 7 sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii

Co zrobić, jeśli nowy iPhone 14 szybko się wyczerpie? Jak naprawić problem z baterią iPhone'a - 7 wskazówek.iPhone 14 szybko się wyczerpuje: 7 sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii

Nowe urządzenia Apple zwykle działają dłużej niż bateria zeszłoroczna. Ale jeśli korzystasz z wielu funkcji naraz lub nieprawidłowo ustawisz ustawienia, Twój iPhone 14 | iPhone 14 Pro może zacząć się szybko rozładowywać. Co zrobić w takim przypadku i jak rozwiązać problem, jeśli bateria szybko się wyczerpie w iPhonie 14? Zebraliśmy 7 sposobów, aby to rozgryźć.

Co powoduje szybkie rozładowanie baterii w iPhone 14:

Co powoduje szybkie rozładowanie baterii w iPhonie 14

 • Korzystanie z wielu programów w tle;
 • Uruchamianie gier lub edytorów wymagających dużej ilości zasobów;
 • Dystrybucja Internetu przez iPhone'a;
 • Pobieranie kopii zapasowej;
 • W zestawie AirDrop, Bluetooth, Wi-Fi bez potrzeby;
 • Złe ustawienia;
 • Nieaktualna wersja iOS 16;
 • Błąd lub awaria systemu.

Najczęściej w pierwszym dniu działania urządzenie może szybko stracić% z powodu pobrania kopii zapasowej iCloud w tle. iPhone 14 potrzebuje trochę czasu, aby przesłać zdjęcia, filmy, aplikacje i notatki z chmury do telefonu, więc warto poczekać na zakończenie pobierania, zwłaszcza jeśli masz dużo tych danych.

Aby sprawdzić, czy trwa pobieranie, wystarczy przejdź do zdjęć, otwórz „Wszystkie zdjęcia” i sprawdź, czy u góry znajduje się wskaźnik pobierania.

Stan rozładowania baterii i zużycie baterii można monitorować w sekcji ustawień. Zwykle w ciągu pierwszych kilku dni po zakupie można zaobserwować zwiększoną aktywność w tle standardowych aplikacji Apple. To normalne, ponieważ system próbuje nauczyć się użytkownika i dostosować się do niego.

Jeśli włączyłeś „Zoptymalizowane ładowanie” , możesz zaobserwować błąd z ładowaniem przez kilka dni, kiedy iPhone będzie ładował się do 70% do rana. Z biegiem czasu system nauczy się rozpoznawać, kiedy ustawiłeś alarm i do której godziny poziom naładowania powinien wynosić 100%.

Jak wydłużyć żywotność baterii iPhone’a 14

Porozmawiajmy teraz o tym, jak wydłużyć żywotność iPhone'a 14, jeśli szybko się rozładowuje i co zrobić w tym przypadku. Oto popularne sposoby rozwiązania problemu.

1. Monitoruj zużycie baterii

iPhone 14 szybko się wyczerpuje: 7 sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii

Przechodząc do ustawień baterii, śledź, które aplikacje zużywają najwięcej procent baterii, które działają w tle, których w ogóle nie używasz, ale z jakiegoś powodu używają%. Usuń je, w razie potrzeby spróbuj ograniczyć dostęp do usług lokalizacyjnych lub usług komórkowych.

Użyj trybu oszczędzania energii

Korzystając z tego trybu, możesz przedłużyć żywotność baterii o kolejne 1-2. Z biegiem czasu, gdy bateria zaczyna się starzeć ze względu na chemiczne właściwości ogniw, będziesz musiał częściej włączać ten tryb, dlatego warto dodać go do centrum sterowania.

Jak to zrobić:

 1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhonie.
 2. Przejdź do Control Center i dodaj ikonę trybu oszczędzania energii.
 3. Otwórz centrum sterowania i włącz tryb.

iPhone 14 szybko się wyczerpuje: 7 sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii

Jeśli to konieczne, możesz użyć automatycznego polecenia, które aktywuje tryb oszczędzania energii, jeśli masz mniej niż 50% baterii.

Do tego potrzebujesz:

 1. Otwórz aplikację Teams na iPhonie i przejdź do Automation.
 2. Stwórz automatyzację dla siebie.
 3. Wybierz „Poziom naładowania” i ustaw „Kiedy wynosi 50%”.
 4. Następnie kliknij „Zakończ” i w polu akcji „Dodaj akcję” wejdź w „tryb oszczędzania energii”.
 5. Dodaj szybką akcję i wyłącz opcję „Zapytaj przed uruchomieniem”.

Teraz, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 50%, tryb oszczędzania energii zostanie aktywowany automatycznie.

3. Wyświetl ustawienie i czas wyłączenia

Co powoduje szybkie rozładowanie baterii w iPhonie 14

Jeśli w ustawieniach baterii stwierdzisz, że ekran główny wykorzystuje najwięcej procent, możesz użyć standardowych ustawień i zmniejszyć zużycie.

Może to pomóc w zmniejszeniu zużycia energii i wydłużeniu czasu pracy.

4. Praca urządzenia w komfortowych temperaturach

Co powoduje szybkie rozładowanie baterii w iPhonie 14

Należy pamiętać, że bateria iPhone'a może nie działać prawidłowo w niskich lub bardzo wysokich temperaturach. Za komfortową temperaturę urządzenia uważa się od 0° do 35°C.

Jeśli zauważysz, że temperatura pracy jest wyższa lub niższa niż podana, powinieneś starać się utrzymać komfortowe środowisko dla urządzenia - ochłodzić je lub, przeciwnie, rozgrzać.

5. Wyłącz aktualizacje oprogramowania w tle

Co powoduje szybkie rozładowanie baterii w iPhonie 14

Programy aktualizowane w tle mogą zużywać zbyt dużo energii. Możesz wyłączyć tę opcję, ale uważaj, jeśli wyłączysz ją dla komunikatorów internetowych lub sieci społecznościowych, ponieważ możesz nie otrzymywać na czas aktualnych informacji.

Możesz także wybrać, czy chcesz aktualizować aplikacje w tle przez sieć komórkową lub przez Wi-Fi.

Jak wyłączyć odświeżanie w tle:

 1. Otwórz ustawienia i przejdź do ogólnych.
 2. Znajdź tam pozycję „aktualizacja oprogramowania w tle”.
 3. Wyłącz wybrane programy.

6. Geolokalizacja

Co powoduje szybkie rozładowanie baterii w iPhonie 14

Usługi lokalizacyjne i GPS również powodują rozładowanie baterii. Ale używanie ich w programach takich jak Google Maps, Apple Maps i program Weather jest konieczne, aby wyświetlać prawidłowe dane.

Możesz je wyłączyć:

 1. Otwórz ustawienia i przejdź do Prywatności.
 2. Otwórz usługi lokalizacyjne, a konkretnie wyłącz korzystanie w tle w żądanych aplikacjach.

7. Skup się

Tryby ostrości mogą również oszczędzać energię baterii. Dlatego ustawienie ich może być twoim zbawieniem. Na przykład możesz ustawić tryb „pracy” i wyłączyć powiadomienia, aktualizacje programu w nim, dodać dostęp tylko do najbardziej potrzebnych.

Tryb uśpienia skutecznie wyłącza wszystko, co może przeszkadzać podczas snu, w tym powiadomienia i aktualizacje oprogramowania. Warto poświęcić trochę czasu na ich zrozumienie i sprawić, by Twój telefon był jak najbardziej wygodny w użyciu o każdej porze dnia.

Nowy iPhone 14 szybko się wyczerpuje: czy to normalne, czy nie?

Co powoduje szybkie rozładowanie baterii w iPhone 14:

Jeśli korzystasz z wielu nowych funkcji, to normalne, że Twój telefon szybko się wyczerpuje. W pierwszych dniach korzystania z nowości chcesz spróbować wszystkiego, aby ocenić urządzenie. Więc nie zdziw się, jeśli iPhone 14 | iPhone 14 Pro będzie działał do pół dnia i zostanie poproszony o ich naładowanie.

To nie jest norma, dzieje się tak, gdy telefon nie utrzymuje ładunku, nie ładuje się lub traci 10-20% swojego ładunku na godzinę dzięki funkcji Always-On. Następnie możesz skontaktować się z centrum serwisowym lub wsparciem Apple, aby zgłosić błąd lub możliwą awarię. Zgodnie z przepisami firma może wymienić Twoje urządzenie, jeśli przyczyna awarii leży po jej stronie.