iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Jak działa funkcja celowania w Apple Pencil 2 i iPadzie Pro M2
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/19/22

Jak działa funkcja celowania w Apple Pencil 2 i iPadzie Pro M2

Nowy iPad Pro M2 ma funkcję najechania na Apple Pencil. Powiemy Ci, dlaczego ta opcja jest potrzebna i jak działa.Jak działa funkcja celowania w Apple Pencil 2 i iPadzie Pro M2

Jedną z najciekawszych funkcji nowego iPada Pro M2 jest opcja hover. Ta technologia współpracuje z rysikiem Apple Pencil (2. generacji). Jak mówią deweloperzy, powstał po to, by nadać nowy wymiar interakcji z ekranem.

Apple twierdzi, że ta technologia pozwala iPadowi Pro wykryć, kiedy Apple Pencil znajduje się do 12 mm nad wyświetlaczem. Oznacza to, że iPad Pro może automatycznie wykryć, kiedy Apple Pencil zbliża się do wyświetlacza. W ten sposób użytkownik będzie mógł zobaczyć podgląd swojej etykiety przed jej wykonaniem.

Pola tekstowe rozszerzą się automatycznie, gdy Apple Pencil będzie w stanie zbliżyć się do ekranu. Apple twierdzi, że ta technologia będzie również mogła współpracować z aplikacjami innych firm.

W filmie Apple możesz zobaczyć, jak technologia hover współdziała z różnymi częściami iPadOS 16. Ta funkcja działa na ekranie głównym, w aplikacjach do rysowania i wielu innych programach.

Przypominamy, że technologia hover jest dostępna wyłącznie w nowym iPadzie Pro M2. Do korzystania z niego będzie również potrzebny ołówek Apple drugiej generacji.

Nowe modele iPada Pro są już dostępne na zamówienie. Urządzenia trafią do sprzedaży w przyszłym tygodniu, 26 października.