iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak usunąć konto na Facebooku i zapisać informacje?
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/02/22

Jak usunąć konto na Facebooku i zapisać informacje?

Jak prawidłowo i łatwo usunąć swoje konto na Facebooku. Więcej powiemy później.Jak usunąć konto na Facebooku i zapisać informacje?

Jeśli chcesz opuścić Facebook i nie potrzebujesz już swojego konta, musisz zapisać swoje dane przed usunięciem strony. W końcu przez cały czas użytkowania mogłeś zgromadzić wystarczająco dużo ważnych informacji, których nie chciałbyś stracić.

Funkcja archiwum na Facebooku przechowuje prawie wszystkie informacje związane z Twoim kontem. Od zdjęć po dane rozpoznawania twarzy. Jest to przydatna opcja, jeśli nadal zdecydujesz się usunąć swój profil, ale musisz zapisać z niego informacje. Instrukcje krok po kroku, jak to zrobić.

Pobierz archiwum przez Internet:

  1. Kliknij wskaźnik strzałki w prawym górnym rogu;
  2. Przejdź do Ustawienia i prywatność > Ustawienia;
  3. Na liście po lewej stronie kliknij Twoje informacje Facebook;
  4. Znajdź i wybierz Pobierz swoje informacje.
  5. Następnie musisz wybrać informacje, które chcesz pobrać.Dla wygody możesz skorzystać z funkcji Wybierz opcje pliku;
  6. Następnie kliknij Poproś o pobranie. Pliki będą dostępne w Twojej poczcie za kilka dni.

Jeśli chcesz poznać stan pobranych plików lub anulować pobieranie, kliknij stronę pobierania Dostępne pliki.

Jak usunąć konto na Facebooku i zapisać informacje?

Teraz po wykonaniu tych kroków możesz usunąć swoje konto na Facebooku. Pamiętaj jednak, że po usunięciu profilu nie będzie można przywrócić ego.

Jak usunąć konto na Facebooku

Znajdź i wybierz Usuń konto > Kontynuuj usuwanie konta. Po wykonaniu tych kroków będziesz mógł pobrać archiwum lub wybrać dezaktywację zamiast usuwania. Informacje o koncie można również przenieść do Zdjęć Google, Dokumentów Google, Dropbox lub Koofr.

Po kliknięciu przycisku Usuń konto Twoje konto stanie się niedostępne i zostanie oznaczone jako wymagające usunięcia. Facebook daje kilka dni na zastanowienie i nie usuwa konta od razu. Jeśli zmienisz zdanie, nadal możesz odzyskać swoje konto.

Jak usunąć konto na Facebooku i zapisać informacje?

Firma ostrzega, że nawet po usunięciu Twoje komentarze mogą pojawić się pod postami. A niektóre informacje (nie osobiste) pozostają w systemie przez długi czas.