iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Geolokalizacja w iPhone – jak włączyć, wyłączyć i co daje
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/11/22

Geolokalizacja w iPhone – jak włączyć, wyłączyć i co daje

Dlaczego potrzebujesz funkcji geolokalizacji w telefonie, jak z niej korzystać i jak działa? Mówimy o tym dalej.Geolokalizacja w iPhone – jak włączyć, wyłączyć i co daje

Geolokalizacja to technologia, która zapewnia możliwość określenia lokalizacji urządzenia za pomocą komunikacji satelitarnej. Ta opcja jest wymagana do prawidłowego działania programów takich jak Google Maps, nawigatory itp.

Geolokalizacja na iPhonie to informacja o dokładnej lokalizacji urządzenia. Technologia wykorzystuje dane takie jak: komunikacja mobilna, Wi-Fi, Bluetooth i GPS, aby poprawnie wyszukać informacje o miejscu, w którym znajduje się gadżet.

Informacje o lokalizacji są przydatne, ponieważ niektóre programy (dostawa żywności, nawigator itp.) muszą określić geolokalizację. Jednak tę funkcję zawsze można wyłączyć. Na przykład, jeśli program chce zażądać lokalizacji, a użytkownik uważa, że nie potrzebuje tych informacji.

1. Wyłącz geolokalizację na iPhone

Wyłącz wykrywanie lokalizacji włączone iPhone wystarczająco proste. Ale ważne jest, aby pamiętać, że niektóre parametry mogą się różnić w różnych odmianach. Wszystko zależy od modelu iPhone'a i wersji oprogramowania iOS. Ale często algorytm jest podobny we wszystkich modelach.

Do tego potrzebujesz:

  1. Otwórz ustawienia;
  2. Wybierz opcję Prywatność > Usługi lokalizacyjne;
  3. W sekcji Usługi lokalizacyjne przeciągnij przełącznik, aby go dezaktywować.

Geolokalizacja w iPhonie – jak włączyć, wyłączyć i co daje

Ale jeśli nie chcesz wyłączyć wszystkich aplikacji i programów z usług lokalizacyjnych, nie zmieniaj niczego. Aby zmienić ustawienia dostępu dla określonego programu, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Kliknij listę programów;
  2. Przewiń w dół, aby znaleźć listę programów (wraz z usługami pozycjonowania);
  3. Każda z list programów ma swoją nazwę i uprawnienia (Nigdy, Gdy udostępniane, Gdy używane);
  4. Wybierz wymaganą rozdzielczość.

Na przykład, jeśli dana osoba wybrała ustawienie Podczas korzystania z aplikacji, aplikacja zacznie umożliwiać dostęp do lokalizacji, gdy jest otwarta lub gdy używasz aplikacji w tle.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ograniczeniach funkcji lokalizacji, przejdź do Usługi systemowe > Usługi lokalizacyjne. Tutaj będzie można zmienić lokalizację dostępu do różnych opcji (Wi-Fi, strefa czasowa, połączenia alarmowe itp.).

Nawiasem mówiąc, w pobliżu niektórych programów po lewej stronie znajduje się mała strzałka wskazująca działanie geolokalizacji. Pusta strzałka wskazuje, że aplikacja korzysta z lokalizacji w określonych warunkach, fioletowa strzałka wskazuje, że ostatnio korzystała z lokalizacji, a szara strzałka wskazuje, że aplikacja korzystała z lokalizacji w ciągu ostatnich 24 godzin.

Geolokalizacja w iPhonie – jak włączyć, wyłączyć i co daje

2. Jak włączyć geolokalizację?

Włączenie lokalizacji na iPhonie jest możliwe w taki sam sposób, jak jej wyłączenie. Zwykle dla wielu użytkowników technologia włącza się automatycznie. Aby włączyć geolokalizację, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Otwórz ustawienia;
  2. Wybierz sekcję Prywatność > Usługi lokalizacyjne;
  3. Usługi lokalizacyjne (przeciągnij dźwignię, aby ją uaktywnić).

To wszystko. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci maksymalnie i z zyskiem wykorzystać opcję geolokalizacji.