iLounge | Artykuły | Apple HomeKit | 💙 Porady HomeKit | Gdzie znaleźć kod Apple HomeKit?
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/15/22

Gdzie znaleźć kod Apple HomeKit?

Gdzie są kody do podłączenia urządzenia do HomeKit i jak dodać inteligentne urządzenie do domu, jeśli zgubiłeś kod.Gdzie znaleźć kod Apple HomeKit?

Urządzenia inteligentnego domu są połączone z Apple HomeKit za pomocą specjalnego kodu. Często, aby nie zgubić tego kodu, producenci powielają go kilkakrotnie w różnych miejscach w instrukcji i na samym urządzeniu.

Postanowiliśmy powiedzieć, gdzie znaleźć kod HomeKit i jak podłączyć urządzenie.

Wiedz, czego szukać

Co to jest kod HomeKit? Jest to ośmiocyfrowy kod, który jest potrzebny do identyfikacji i dodania urządzenia do systemu inteligentnego domu. Często oprócz kodu cyfrowego producenci dodają również kod QR, który można zeskanować w aplikacji.

Gdzie znaleźć kod Apple HomeKit?

Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje kilka generacji kodów, ponieważ ich standard zmieniał się na przestrzeni lat. Może to być naklejka z ośmiocyfrowym kodem w rzędzie, duży wyrazisty grawer z dwuwierszowym kodem lub naklejka z kodem QR. Jeśli nie wiesz, jak to wyglądało wcześniej, spójrz na te zdjęcia, pomogą Ci wizualnie zrozumieć, czego dokładnie potrzebujesz.

Ponownie mówię o tym, że producent urządzenia kompatybilnego z inteligentnym domem na pewno nie wykona jednej kopii kodu, nawet jeśli jest to tylko żarówka. Zazwyczaj kod znajduje się w kilku miejscach, aby go nie zgubić.

1. Sprawdź tagi na swoim urządzeniu inteligentnym

Na lampach, koncentratorach, oprawach i innych urządzeniach poszukaj kodu z naklejką na urządzeniu lub wygrawerowaną. Jeśli nie możesz go znaleźć na dużej naklejce lub etykiecie, poszukaj małego druku. Ale nie myl kodu HomeKit z numerem seryjnym – to dwie różne rzeczy.

Gdzie znaleźć kod Apple HomeKit?

Nawiasem mówiąc, niektórzy producenci mogą wskazać kod dla HomeKit, podpisując go jako „Kod połączenia”, bez łączenia go w ogóle z systemem inteligentnego domu. A potem idź i sprawdź obecność różnych liczb.

2. Sprawdź opakowanie

Możesz również poszukać kodu połączenia na pudełku. Zwykle znajduje się na plecach lub na samym dole. Dlatego nie spiesz się, aby wyrzucić pudełka z urządzeniami i zawsze sprawdzaj te informacje.

Co zrobić, jeśli nie ma kodu HomeKit?

Istnieje również dziwna tendencja wśród pakowaczy do naklejania kodu na jednym z wewnętrznych pudełek, które mają chronić urządzenie podczas transportu. To oczywiście jest trudne, bo żeby znaleźć taki kod, trzeba odgarnąć całe pudełko, ale to, co mamy, jest tym, co mamy.

3. Poszukaj instrukcji i broszur

Instrukcje zawsze powielają kod. Również drogie urządzenia zazwyczaj dostarczane są z osobną broszurą, w której ten kod jest wyróżniony na specjalnej tekturze z żółtą obwódką. Zwykle producenci przepisują nawet dokładnie, jak podłączyć urządzenie do HomeKit i skonfigurować, ale są wyjątki.

Gdzie znaleźć kod Apple HomeKit?

Na wszelki wypadek nie spiesz się, aby wyrzucić makulaturę z pudełka, całkiem możliwe, że w przyszłości przyda się ponowne podłączenie urządzenia.

4. Otwórz w aplikacji

Szczególnie ulubiony kontyngent inteligentnych urządzeń, które generują kod już w aplikacji producenta, gdy go tam dodasz. Jest to sprytnie zrobione, aby jeszcze pobrać program producenta, przekazać niezbędne autoryzacje i dopiero wtedy można podłączyć urządzenie do HomeKit.

Gdzie znaleźć kod Apple HomeKit?

Jeśli kodu nigdzie nie znaleziono, a wskazana jest kompatybilność z inteligentnym domem, spróbuj pobrać aplikację producenta i z niej dodać urządzenie do Home.

5. Kod na ekranie

Co zrobić, jeśli nie ma kodu HomeKit?

Istnieje inna opcja z urządzeniami, które otrzymały wyświetlacz. Posiadają kod, który po włączeniu można wyświetlić na ekranie. Aby go wygenerować, musisz najpierw podłączyć urządzenie do sieci Wi-Fi. Dotyczy to zwłaszcza stacji pogodowych, kontroli powietrza i temperatury.

Co zrobić, jeśli nie ma kodu HomeKit?

Spróbuj użyć NFC. Rozpocznij połączenie, podłącz urządzenie lub upewnij się, że jest naładowane. Następnie przenieś telefon na różne strony urządzenia, a chip NFC wbudowany w urządzenie może działać.

Gdzie znaleźć kod Apple HomeKit?

To prawda, jeśli się połączysz HomePod mini, który nie posiada pudełka i broszur. Również dla wielu termostatów.

Porady na przyszłość: zawsze przechowuj kody swoich urządzeń w Notatkach, rób zdjęcia i zostawiaj je w archiwum swojego smartfona lub po prostu wpisz je w notatniku. Jest to pewny sposób, aby Twoje kody były bezpieczne i wszystko, czego potrzebujesz, mieć pod ręką.

Odnalezienie zagubionego kodu jest dość trudne, nawet producent nie pomoże ci w tym, jeśli nie ma numeru seryjnego, pod warunkiem, że w ogóle możesz skontaktować się z producentem inteligentnych urządzeń. Zwykle odpowiadają bardzo długo i potrafią po prostu doradzić w prostych pytaniach, ale nie odnajdą zagubionego kodu jednego z miliardów identycznych urządzeń.