iLounge | Artykuły | Recenzje | 💙 Recenzje Apple | Jakie są główne cechy iPhone'a 14 Plus - bateria, aparat, wyświetlacz
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/21/22

Jakie są główne cechy iPhone'a 14 Plus - bateria, aparat, wyświetlacz

Zebraliśmy kilka ciekawostek na temat nowego iPhone’a 14 Plus. Omówimy dalej parametry techniczne baterii, aparatu, wyświetlacza i innych funkcji.Jakie są główne cechy iPhone'a 14 Plus - bateria, aparat, wyświetlacz

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Apple wprowadziło iPhone'a z dużym ekranem, który nie zawiera profesjonalnych funkcji, ale ma duże rozmiary.

Choć model iPhone 14 Plus nie jest urządzeniem profesjonalnym, to jednak odmiana zawiera wiele usprawnień i ciekawych funkcji, o których omówimy dalej.

1. Rozmiar

Jakie są cechy iPhone’a 14 Plus?

Pierwszym z nich jest oczywiście duży ekran w standardowym iPhonie. iPhone 14 Plus pozwala konsumentom wybrać model 6,7-calowy bez konieczności płacenia za wszystkie dodatkowe funkcje iPhone'a 14 Pro Max. Ponadto zawiera wysokowydajną technologię wyświetlania Super Retina XDR.

2. Żywotność baterii

Apple twierdzi, że iPhone 14 Plus ma najdłuższy czas pracy na baterii spośród wszystkich iPhone’ów do tej pory, w tym tegorocznych modeli Pro. Dlatego, jeśli żywotność baterii jest dla Ciebie ważna, ten model będzie odpowiednią opcją.

3. Ulepszona konfiguracja tylnej kamery

Jakie są cechy iPhone’a 14 Plus?

iPhone 14 Plus oferuje ulepszoną konfigurację tylnego aparatu z 12-megapikselową matrycą.

Taki czujnik może pochwalić się większą matrycą i większymi pikselami 1,9 mikrona, co według Apple poprawia wydajność przy słabym oświetleniu aż o 49%.
Ponadto technologia OIS z przesunięciem czujnika i szybszą przysłoną pomoże Ci uzyskać lepsze zdjęcia podczas szybkiego fotografowania.

4. Komunikacja satelitarna

Jakie są cechy iPhone’a 14 Plus?

Satellite to nowy dodatek do oferty iPhone’a 14. iPhone jest jednym z pierwszych smartfonów na rynku oferującym tę technologię. Nowa gama smartfonów może łączyć się z satelitami setki mil nad ziemią.

5. Technologia wykrywania awarii

Podobnie jak Apple Watch Series 8, iPhone 14 Plus ma funkcję wykrywania awarii. Dzięki temu urządzenie będzie w stanie określić przypadek dostania się w poważny wypadek samochodowy oraz skontaktować się ze służbami ratunkowymi.