iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Ewolucja MacBooka Air
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/11/22

Ewolucja MacBooka Air

Jak zmieniły się modele MacBooka Air? Następnie porozmawiamy o ewolucji urządzenia od początku produkcji do dnia dzisiejszego.Ewolucja MacBooka Air

Laptopy Apple to popularne urządzenie do pracy. Są łatwe w użyciu i zawsze zapewniają wysokiej jakości przepływ pracy. Urządzenia dominują w innych laptopach w ich podejściu do produktywności w podróży.

Linia MacBooków pojawiła się w 1991 roku, zaczynając od PowerBook 100. Ten laptop był wyposażony w wysuwaną klawiaturę, która zapewniała miejsce na podpórkę pod nadgarstki oraz przedni i środkowy trackball. Potem, po pewnym czasie, pojawił się najcieńszy laptop na świecie o nazwie MacBook Air. A ewolucja tej linii zostanie omówiona dalej.

1. MacBook Air

Ewolucja MacBooka Air

MacBook Air firmy Apple był pierwszym na świecie najcieńszym laptopem. Ze względu na smukły kształt MacBook Air był pierwszym nieoptycznym komputerem Mac z napędem Superdrive wyposażonym w wielodotykowy gładzik i gesty.

Model zawierał 13-calowy wyświetlacz LED i pełnowymiarową podświetlaną klawiaturę. Ponadto urządzenie zostało wyposażone we wbudowaną kamerę wideo iSight. Później Apple wprowadził 11,6-calowy model, który konkurował z netbookami i ultrabookami.

2. MacBook Air (2018-2019)

Ewolucja MacBooka Air

MacBook Air (2018-2019) wyszedł z przeprojektowaniem (2018) i niewielką aktualizacją (2019). Ten laptop jest wyposażony w wyświetlacz Retina, podobnie jak droższe laptopy Apple. Model dostępny w trzech kolorach: srebrnym, gwiezdnej szarości i złotym. MacBook Air jest wyposażony w przycisk zasilania z czytnikiem Touch ID i gładzik Force Touch.

Ekran urządzenia ma 13,3 cala, taki laptop waży nieco ponad kilogram i dwieście gramów. Zakres pamięci obejmuje do 1,5 TB, do 16 GB pamięci RAM. Laptop jest wyposażony w dwa porty Thunderbolt 3 i pracuje na dwurdzeniowym chipie I5 o częstotliwości 1,6 GHz. Koszt zaczyna się od 1099 dolarów.

3. MacBook Air M1 (2020)

Ewolucja MacBooka Air

MacBook Pro M1 jest wyposażony w nowy 8-rdzeniowy układ Apple M1 z 7- lub 8-rdzeniowymi procesorami graficznymi. Apple twierdzi, że nowy Air jest 3,5 razy szybszy niż jego poprzednik. Grafika modelu jest 5 razy szybsza, a wydajność dysku SSD dwukrotnie wyższa.

Model zawiera konstrukcję bez wentylatora, która zapewnia ciszę Air i do 18 godzin ciągłego odtwarzania wideo. Podobnie jak MacBook Pro, Air otrzymał również zaktualizowaną klawiaturę Magic Keyboard od Apple. Laptop jest dostępny w kolorze srebrnym, gwiezdnej szarości i złotym.

4. MacBook Air M2 (2022)

Ewolucja MacBooka Air

MacBook Air (2022) ma procesor M1. Ten nowy model ma zupełnie nowy wygląd, cztery różne kolory i większy 13,6-calowy wyświetlacz Liquid Retina. Laptop waży 1200 kilogramów i ma 11,3 mm grubości.

Oprócz istniejących już Silver i Space Grey, model jest teraz dostępny również w kolorach Midnight i Starlight. Inne dodatki obejmują system dźwiękowy z czterema głośnikami, kamerę HD 1080p, fizyczne klawisze funkcyjne i obsługę szybkiego ładowania za pomocą opcjonalnego zasilacza USB-C o mocy 67 W.