iLounge | Artykuły | Recenzje | 💙 Recenzje Apple | Ewolucja Apple Watch: wszystkie modele i ich różnice
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 09/02/22

Ewolucja Apple Watch: wszystkie modele i ich różnice

Apple Watch to jeden z najpopularniejszych smartwatchów naszych czasów. Ale jak to wszystko się zaczęło i jakie są różnice między poszczególnymi modelami? Mówimy o ewolucji Apple Watch.Ewolucja Apple Watch: wszystkie modele i ich różnice

w 2015 roku, kiedy wypuszczono pierwszą wersję Apple Watch, była to porażka. Świat nie był wtedy gotowy na sukces gadżetów do noszenia i nie każdy chciał płacić takie pieniądze za mały zegarek, który jest potrzebny bez powodu. Apple nie był w tym momencie gotowy, aby zaoferować coś wspaniałego.

Ale po siedmiu latach czekamy już na ósme pokolenie Apple Watch, który ma wybuchnąć na prezentacji 7 września. Postanowiliśmy przypomnieć sobie, jak rozwinęła się historia smartwatchy Apple, skąd pochodzimy i co może nas czekać w przyszłości. W końcu wiele osób myśli, że teraz Apple po prostu wyznacza czas dzięki urządzeniom do noszenia. Czy tak jest?

Ewolucja Apple Watch: od pierwszego modelu do 2022

Przyjrzyjmy się bliżej każdej wersji i zobaczmy, jakie są różnice między Apple Watch 0 a Apple Watch 1.

Zegarek Apple 0: 2015

Ewolucja Apple Watch: wszystkie modele i ich różnice

Wersja wydana w 2015 roku jest uważana za zero. Była to próbna premiera inteligentnych zegarków, które już wtedy kosztowały 350-400 dolarów. Wyróżniał je niewielki wyświetlacz 38-42 mm, który był już wtedy w technologii OLED.

Można było śledzić puls, był silnik Taptic, były pierścienie aktywności, a bateria działała około 18 godzin.

Apple Watch Series 1: 2016

Ewolucja Apple Watch: wszystkie modele i ich różnice

Rok później ukazał się już Apple Watch Series 1. Był o 50% bardziej produktywny niż generacja zerowa i kosztował 269 USD. Dzięki usprawnieniom system zaczął działać znacznie lepiej, pojawiły się nowe tarcze, więcej funkcji dla inteligentnych zegarków. W tej chwili użytkownicy są już bardziej zainteresowani urządzeniami do noszenia i zaczęli uważnie przyglądać się nowemu produktowi, który spadł w cenie i teraz wygląda atrakcyjniej w zakupie.

Apple Watch Series 2: 2016

Apple Watch Series 2: 2016

Inteligentne zegarki drugiej wersji również pojawiły się w 2016 roku. Otrzymali GPS, ochronę przed wilgocią do 50 metrów, jaśniejszy wyświetlacz. Pojawiła się aplikacja Oddychanie, która pozwala na odwrócenie uwagi i medytację poprzez wykonywanie ćwiczeń oddechowych.

Zegarek mógł rejestrować prędkość treningu, chodzenia, jazdy na rowerze, aktywności na świeżym powietrzu. Nie potrzebujesz iPhone'a, aby z niego korzystać. Zaprezentowano modele ceramiczne, aluminiowe i stalowe.

Apple Watch Series 3: 2017

Apple Watch Series 3: 2017

Dokładnie rok później Apple robi bardzo dobry krok naprzód, wprowadzając Apple Watch 3. Była to pierwsza najbardziej udana wersja, która wciąż jest sprzedawana w sklepie firmy, 5 lat po premierze.

Wprowadzono nowy procesor S3 (stał się o 70% szybszy niż S2), zegarek stał się wodoodporny, dodano LTE przez eSIM (nieco później pojawił się na Ukrainie), pojawił się wysokościomierz, który stał się przydatny dla wspinaczy, dodano Siri inteligentne zegarki. Cena wynosi od 329 dolarów.

Apple Watch Series 4: 2018

Apple Watch Series 4: 2018

W tej wersji Apple zwiększył rozmiar wyświetlacza do 40-44mm. Udoskonalono monitory kondycji i tętna, dodano monitor snu, śledząc wyniki drużyn sportowych, do połączenia wymagany jest iPhone.

Wydajność wzrosła nawet dwukrotnie w porównaniu z poprzednimi wersjami. Digital Crown otrzymał odpowiedź dotykową. Dużym krokiem naprzód była możliwość wykonania EKG i zaimportowania go jako pliku pdf do przekazania swojemu lekarzowi. Ponadto istnieje funkcja wykrywania upadku.

Apple Watch Series 5: 2019

Apple Watch Series 5: 2019

W piątej wersji nastąpiła ważna aktualizacja wyświetlacza - Always-On, której pomogło wprowadzenie technologii LTPO. Pojawiła się aplikacja kompasu, choć jej użycie w życiu codziennym jest raczej wątpliwe. Dzięki nowemu systemowi watchOS możesz robić zrzuty ekranu wyświetlacza. W 2019 roku Apple ustalił cenę 399 USD za smartwatche, którą utrzymuje do dziś. Są też skórzane paski.

Apple Watch Series 6: 2020

Apple Watch Series 6: 2020

Ogłoszony podczas pandemii , ten smartwatch otrzymał ważną funkcję monitorowania tlenu we krwi. Zaktualizowano procesor, który stał się o 20% bardziej wydajny niż poprzednie, pojawiło się śledzenie snu według faz (z nowym oprogramowaniem), Force Touch został usunięty, ale wyświetlacz był 2,5 razy jaśniejszy.

Była to pierwsza prymitywna aktualizacja, ponieważ firma zachowała projekt i wymiary wyświetlacza, nie dodała nowych chipów, poza monitorowaniem tlenu we krwi.

Apple Watch SE: 2020

Apple Watch SE: 2020

Nie najbardziej udana budżetowa wersja inteligentnego zegarka, która nie zawiera ważnej funkcji - EKG. Są na równi z Apple Watch 3, ale jeśli porównasz te dwa modele, to Apple Watch SE jest z pewnością bardziej atrakcyjny, dzięki nowszemu procesorowi.

Ale możesz odebrać nową wersję za 280 USD, jeśli potrzebujesz smartwatcha do śledzenia podstawowego zestawu aktywności.

Apple Watch Series 7: 2021

Apple Watch Series 7: 2021

Nowa Seria 7 otrzymała większy wyświetlacz: 41 mm i 45 mm. Jednocześnie kształt zegarka i jego wymiary koperty nie uległy zmianie, dzięki czemu zachowana została kompatybilność ze starymi paskami. Do tego dodali szybkie ładowanie, co jest ważne, bo zegarek można teraz ładować w 15-20 minut rano, przed pracą.

Po raz pierwszy dzięki aktualizacji oprogramowania pojawiła się klawiatura. Dlatego wygodniej jest odpowiadać na wiadomości, a ochrona przed kurzem otrzymała teraz certyfikat IP6X.

Apple Watch Series 8: 2022

Apple Watch Series 8: 2022

Nowy smartwatch zostanie zaprezentowany 7 września lub później w październiku 2022 roku. Według plotek od razu powinno wyjść kilka modeli, jeden z nich będzie premium dla sportu. Wyróżni się dużym wyświetlaczem 47 mm, a także podwyższonymi standardami ochrony przed odpryskami i zarysowaniami.

Ponadto w tym roku zostanie wydany budżetowy Apple Watch SE 2, który ostatecznie zastąpi Apple Watch 3 i zajmie należne mu miejsce jako najbardziej budżetowa wersja w linii.

Dokąd zmierza Apple w segmencie smartwatchów

Dokąd zmierza Apple w segmencie smartwatchów

Jaka może być przyszłość Apple Watch? Przede wszystkim Apple dąży do uzyskania jak największej sprzedaży i użytkowania smartwatchy. Dlatego co roku będą się aktualizować, eksperymentować z kształtami i rozmiarami, aż pewnego dnia je kupisz. Ta sama taktyka pracy dotyczyła iPhone'a: nie wszyscy od razu pobiegli po pierwszą wersję, ale siódma, ósma i iPhone XR wciąż są najbardziej popularne na świecie.

Prawdopodobnie w przyszłości Apple skupi się bardziej na dodatkach niż na formie czy designie. Być może w przyszłości Cyfrowa Korona odejdzie, a sam zegarek otrzyma aparat i sporo nowych chipów, które mogą zastąpić lekarza rodzinnego.

Nie będzie nowością, jeśli Apple w końcu uruchomi subskrypcję lekarza rodzinnego. Ci faceci prawie zbudowali swój bank i aktywnie rozwijają usługę przesyłania strumieniowego ze studiem filmowym, więc nie lekceważ ich. Możesz zapłacić 3 USD, 10 USD miesięcznie, aby uzyskać spersonalizowane porady dotyczące witamin i recepty na leki, jeśli masz przeziębienie w Internecie bezpośrednio na zegarku.

Również Apple od kilku lat pracuje nad smart ringami, które również mogą niedługo pojawić się w sprzedaży. Będzie to kolejne słowo w sekcji urządzeń do noszenia.

Dokąd zmierza Apple w segmencie smartwatchów