iLounge | Artykuły | 💙 Porównanie | Porównanie Galaxy Buds 2 Pro i AirPods Pro
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/12/22

Porównanie Galaxy Buds 2 Pro i AirPods Pro

Samsung wypuścił nie tylko nową generację składanych smartfonów, ale także nowe uszy z dźwiękiem Hi-Fi. Co w nich jest, czego nie ma w AirPods Pro – zastanówmy się.Porównanie Galaxy Buds 2 Pro i AirPods Pro

Samsung Galaxy Buds2 Pro i Apple AirPods Pro to liderzy wśród słuchawek dwóch znanych firm. Podczas gdy Apple wciąż się rozwija AirPods Pro 2, Samsung wypuścił trzy generacje słuchawek o różnej charakterystyce i ulepszeniach dźwięku, które zmierzają w kierunku Cupertino.

Kiedy otrzyma odpowiedź od Apple? Mamy nadzieję, że na prezentacji tej jesieni, ale na razie porównajmy wydane Galaxy Buds2 Pro i Apple AirPods Pro.

Specyfikacje Galaxy Buds2 Pro i AirPods Pro

Porównanie Galaxy Buds2 Pro i AirPods Pro

Charakterystyka AirPods Pro Galaxy Buds2 Pro
Bateria do 4,5 godziny z włączoną funkcją ANC
do 24 godzin
do 5 godzin z włączoną funkcją ANC
do 30 godzin
Mikrofony Podwójny mikrofon z funkcją kształtowania wiązki 3 mikrofony + VPU
dźwięk AAC 256 24-bitowy dźwięk Hi-Fi
Dźwięk przestrzenny TAk TAk
Połączenie Bluetooth 5.0
SBC, AAC
Bluetooth 5.3
SBC, AAC
Automatyczne zatrzymanie muzyki podczas połączenia Nie TAk
Ochrona przed wilgocią IPX4 IPX7
Cena £ 249 230

Zaprojektuj Galaxy Buds2 Pro i AirPods Pro

Zaprojektuj Galaxy Buds2 Pro i AirPods Pro

Samsung już dawno zrezygnował z nóg w słuchawkach, preferując kształt „fasolki” lub „pąków”. Jest to wygodne, ponieważ słuchawki nie wypadną ani nie będą przeszkadzać, gdy założysz czapkę, ani nie zgubią się w ubraniu, gdy zdecydujesz się zdjąć T-shirt. W tym kształcie wygodnie się spać, jeśli masz długi lot lub podróż.

W obronie AirPods Pro możemy tylko powiedzieć o wygodnym sterowaniu, które Buds2 Pro osiąga poprzez naciśnięcie pączka. Stwarza to dodatkowy nieprzyjemny nacisk na ucho. W słuchawkach Apple wystarczy nacisnąć nóżki.

Porównanie Galaxy Buds2 Pro i AirPods Pro

Z kwiatami w Samsungu wszystko też jest fajniejsze, bo jest delikatny liliowy, biały lub grafitowy. Gdy Apple ogranicza nas do bieli, z wyjątkiem tworzenia niestandardowych wersji i zakupu malowanych AirPods Pro. Spośród ulepszeń konstrukcyjnych Buds2 Pro firma twierdzi, że kształt jest o 15% mniej obszerny (w porównaniu z poprzednią wersją). Ochrona przed wodą jest o rząd wielkości lepsza niż w EarPods Pro: IPX7 vs IPX4.

Osobliwości

Porównanie Galaxy Buds2 Pro i AirPods Pro

Zarówno Samsung, jak i Apple budują swój ekosystem wokół urządzeń. Pokazuje funkcje dźwiękowe, kluczowe funkcje i wsparcie dla innych systemów. AirPods Pro mają chip H1, który jest kompatybilny z urządzeniami Apple, więc maksymalna liczba dostępnych chipów z iPhone. W systemie Android słuchawki wyprowadzają tylko SBC i AAC, większość funkcji nie jest dostępna, chociaż przełączanie między urządzeniami działa dobrze.

Słuchawki Buds2 Pro są dobrze kompatybilne tylko z telefonami Galaxy. Możliwe, że odtwarzanie 24-bitowego dźwięku Hi-Res będzie również ograniczone do Samsunga Galaxy. Również aplikacja Samsung Wearables jest dostępna wyłącznie na telefony z systemem Android.

Kontrola

Podobnie jak Apple AirPods Pro, Samsung Galaxy Buds 2 Pro mają system sterowania. Seria stuknięć lub stuknięć daje dostęp do różnych funkcji.

Porównanie Galaxy Buds2 Pro i AirPods Pro

Ponadto Samsung Galaxy Buds 2 Pro to aplikacja Samsung Wearables, która pozwala regulować głośność za pomocą dotknięć. Gdy AirPods Pro są ograniczone do podstawowego zestawu stuknięć, możesz sterować dźwiękiem tylko z aplikacji lub za pomocą Siri. Dla iPhone’a Galaxy Buds 2 Pro nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wspomniana już aplikacja Samsung Wearables nie jest dostępna.

Tłumienie hałasu

AirPods Pro były najlepsze, jeśli chodzi o redukcję szumów. Teraz nie są już sami na tym polu bitwy, biorąc pod uwagę, że Samsung miał dużo czasu, aby nadrobić wszystkie niedociągnięcia.

Porównanie Galaxy Buds2 Pro i AirPods Pro

Samsung Galaxy Buds 2 Pro oferuje dodatkowe 3dB redukcji szumów w porównaniu do swojego poprzednika i „inteligentną redukcję szumów”. To, czego prawda nie jest do końca jasna, to częstotliwości jako wartość średnia lub dla pewnego zakresu.

Wniosek

Dopóki słuchawki Galaxy Buds 2 Pro nie trafią do sprzedaży, ciężko ocenić postęp w redukcji szumów i dźwięku w prawdziwym życiu. Mamy nadzieję, że wkrótce przyjdą do nas i porównają je z AirPods Pro bezpośrednio w działaniu. Model okazał się jednak dość ciekawy ze względu na dźwięk Hi-Fi, który AirPods Pro 2 powinny otrzymać również w tym roku, jeśli Apple w końcu wypuści nowość.

Porównanie Galaxy Buds2 Pro i AirPods Pro

Czy powinieneś kupić Galaxy Buds 2 Pro za 230 USD w przedsprzedaży? Tak, jeśli masz Samsunga. Z iPhonem, jak już nie raz mówiono, dźwięk nie będzie taki sam, nie wszystkie chipy są dostępne, a także ustawienia. Ale jest to zdecydowanie opłacalna opcja dla użytkowników Androida, którzy nie mogą się doczekać, aby wypróbować nieskompresowany dźwięk na słuchawkach bezprzewodowych.