iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Co zrobić ze starymi AirPodsami — 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 10/12/22

Co zrobić ze starymi AirPodsami — 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

Czy stare AirPods zaczynają szybko się wyczerpywać i brzmią źle? Oto 5 wskazówek, jak sprawić, by działały dłużej.Co zrobić ze starymi AirPodsami — 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

Cała elektronika w końcu zaczyna działać, mimo że są to: bezprzewodowe słuchawki Apple lub smartfony, laptopy Mac lub tabletki. Dla iPhone masz możliwość wymiany baterii, jeśli pojemność spadnie, ale co, jeśli twoje stare AirPods zaczną szybko się rozładowywać lub brzmią źle? Zebraliśmy 5 praktycznych wskazówek, które pomogą przedłużyć żywotność słuchawek bezprzewodowych. Nawiasem mówiąc, te wskazówki nadają się nie tylko do Słuchawki Apple.

Dlaczego AirPods szybko się rozładowuje

Co zrobić ze starymi AirPodsami – 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

 • Słuchawki żyją swoim życiem: mają już ponad 3 lata i to jest starzenie się baterii;
 • Ładujesz je nieprawidłowo i dlatego bateria nie jest naładowana w 100%;
 • Wymagana aktualizacja oprogramowania;
 • Używasz ich przy pełnej głośności z wyłączoną funkcją redukcji szumów;
 • Błędy w systemie lub wady produkcyjne.

Brudne styki w porcie ładowania lub awaria kontrolera ładowania bezprzewodowego/ładowania bezprzewodowego mogą również spowodować szybkie rozładowanie słuchawek bezprzewodowych. Spróbuj wyczyścić port za pomocą Q-tip lub spróbuj naładować słuchawki bezprzewodowo (z obsługą), jeśli przez cały czas korzystasz tylko z przewodu.

Dlaczego AirPods są ciche:

Co zrobić ze starymi AirPodsami – 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

 • Ustawienia dźwięku są ustawione nieprawidłowo;
 • W zestawie opcja ochrony przed głośnymi dźwiękami;
 • Słuchawka jest uszkodzona lub uszkodzona;
 • Wymagana aktualizacja oprogramowania;
 • W słuchawkach nagromadził się brud lub dostała się woda.

Przy błędnie ustawionych parametrach łatwiej sobie oczywiście poradzić niż z awarią mechaniczną. Co więcej, słuchawki Apple są praktycznie nienaprawialne. Ale możesz spróbować je wyczyścić lub wymienić jedną lub dwie wkładki douszne na nowe lub kup etui ładujące AirPods. To tańsze niż kupowanie nowego zestawu słuchawkowego.

Jak przedłużyć żywotność AirPods

Co zrobić ze starymi AirPodsami – 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

Teraz przyjrzyjmy się bliżej wskazówkom, jak przedłużyć żywotność baterii i żywotność starych słuchawek AirPod, jeśli chcesz nadal z nich korzystać. Jeśli to możliwe, możesz zacząć wdrażać te nawyki po zakupie nowych AirPods. Dzięki temu ich czas działania i wygląd zostaną zachowane przez wiele lat.

1. Trzymaj AirPods w etui

Co zrobić ze starymi AirPodsami – 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

W rzeczywistości jednak oczywista rada wielu osób po prostu zapomina o założeniu słuchawek w przypadku, gdy nie słuchają muzyki. To im szkodzi, a także zużywa baterię. Im więcej rozładowań i ładowań, tym bardziej bateria się zużywa, a cykl życia staje się krótszy.

Ponadto nie zaleca się używania jednej słuchawki i pozostawiania słuchawek bez słuchania muzyki w uszach. Może to być szkodliwe dla zdrowia słuchu i uszu, a także samych słuchawek.

2. Staraj się nie wystawiać słuchawek na działanie niskich i wysokich temperatur

Co zrobić ze starymi AirPodsami – 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

Nie noś słuchawek bezprzewodowych bez etui. Zwłaszcza, gdy na zewnątrz jest za zimno lub gorąco. Staraj się jak najmniej wydostać się z deszczu ze słuchawkami, ponieważ nie są one chronione przed wilgocią (tylko etui ładujące). I oczywiście nie dopuszczaj do prania i bezpośredniego kontaktu z wilgocią.

Z własnego doświadczenia wiem, że noszenie słuchawek zimą przy wysokich ujemnych temperaturach bardzo niekorzystnie wpływa na ich pracę i baterię. Co więcej, może prowadzić do zapalenia uszu. Dlatego zimą lepiej powstrzymać się od słuchania muzyki ze słuchawkami na ulicy lub przynajmniej spróbować schować je pod ciepłą czapkę.

3. Wyczyść słuchawki

Co zrobić ze starymi AirPodsami – 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

Wielu po prostu zapomina, że słuchawki trzeba wyczyścić. Siarka i inne zabrudzenia zaczynają gromadzić się w otworach ładujących, wewnątrz etui ładującego, na nogach oraz wewnątrz silikonowych nakładek/siatek słuchawek. To nie tylko pogarsza dźwięk, ale może również powodować infekcje, dlatego zaleca się przeprowadzanie mini-czyszczenia słuchawek bezprzewodowych przynajmniej raz w tygodniu, wycieranie ich chusteczkami antybakteryjnymi i usuwanie pozostałości wosku.

4. Zaktualizuj oprogramowanie

Co zrobić ze starymi AirPodsami – 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

Od iOS 16 Apple dodał możliwość aktualizacji słuchawek. Dlatego powinieneś śledzić aktualizacje i nie zapomnij zaktualizować słuchawek. Ponadto dzięki nowemu oprogramowaniu możesz uzyskać nowe gadżety, takie jak wcześniejszy dźwięk przestrzenny.

Nie ma osobnych wskazówek, jak zaktualizować AirPods, ale jeśli wiesz, że pojawiło się nowe oprogramowanie, po prostu podłącz zestaw słuchawkowy do iPhone'a z najnowszą wersją oprogramowania, a następnie podłącz je do ładowania. Oczekuje się, że po tym słuchawki zostaną zaktualizowane.

5. Mądrze korzystaj z opłaty

Co zrobić ze starymi AirPodsami – 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

Oczywiście słuchawki szybko się wyczerpią, jeśli użyjesz redukcji szumów w godzinach nadliczbowych i będziesz słuchać muzyki na pełnych obrotach. Spróbuj trochę zmniejszyć głośność, ponieważ może to prowadzić do utraty słuchu. Co więcej, staraj się nie doprowadzać go do pełnego rozładowania i jak tylko słuchawki będą miały 20%, wyślij je do etui.

W przypadku słuchawek i ratowania ich cyklu życia obowiązują te same zasady, co w przypadku smartfonów. iPhone'a można naprawić, ale AirPods niestety można tylko wymienić. Dlatego zestaw słuchawkowy wymaga delikatniejszej obsługi.

Jeszcze kilka wskazówek:

Co zrobić ze starymi AirPodsami – 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

 • Jeśli słuchawki zaczęły się słabo przełączać, spróbuj je zresetować;
 • Spróbuj odłączyć i usunąć je ze swojego profilu i połączyć się ponownie, jeśli zauważysz problemy z połączeniem lub pracą w ekosystemie;
 • Mikrofon to śmieci - wyczyść nóżki w AirPods. Często zatkany jest brud i kurz;
 • Jeśli zauważysz trzaski w AirPods, spróbuj zresetować słuchawki. Jeśli to nie pomoże, warto pomyśleć o wymianie słuchawki;
 • Naładuj AirPods przewodowo. Ładowanie bezprzewodowe jest wygodne, ale w przypadku słuchawek lepiej skorzystać z metody ładowania przewodowego, ponieważ nie przegrzewa to akumulatora.

Jak długo powinny wystarczyć słuchawki AirPods?

Co zrobić ze starymi AirPodsami – 5 wskazówek, które przedłużą ich żywotność

Cykl życia słuchawek wynosi od dwóch do trzech lat. Po tym mogą zacząć działać i szybko się rozładowywać. Ale oczywiście wszystko zależy od tego, jak je traktujesz. Moje AirPods 2 Minęły już ponad 2 lata, ale działają świetnie. Kolega ma te same słuchawki z pierwszego roku premiery, są też świetnie zachowane i nie ma na nie żadnych skarg.

Są inni znajomi, którzy po roku użytkowania AirPods Pro zmienili lewą lub prawą słuchawkę douszną, bo po prostu przestały działać. Więc tutaj wszystko jest indywidualne, ale głównie zależy od twojej ostrożności jako użytkownika.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą przedłużyć żywotność słuchawek bezprzewodowych.