iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Co zrobić, jeśli AirPods się nie ładują
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/22/22

Co zrobić, jeśli AirPods się nie ładują

AirPods przestały się ładować – co robić i jak naprawić sytuację?Co zrobić, jeśli AirPods się nie ładują

AirPods to wygodne bezprzewodowe słuchawki Bluetooth firmy Apple. Większość ludzi jest przyzwyczajona do tego, że urządzenia Apple rzadko zawodzą lub się psują. Ale nadal zdarzają się również przypadki, gdy w pewnych okolicznościach urządzenia zawodzą. Następnie przeanalizujemy, co zrobić, jeśli AirPods przestaną się ładować?

1. Sprawdź kabel ładujący i zasilacz

Co zrobić, jeśli AirPods się nie ładują

Po pierwsze, jeśli Twoje AirPods nie ładują się, sprawdź kabel Lightning na USB. Musi być bezpiecznie podłączony do zasilania i obudowy urządzenia. Jeśli wszystko jest prawidłowo podłączone, sprawdź, czy sam adapter i bezpośrednio kabel działa poprawnie (brak pęknięć).

Aby sprawdzić, czy baterie (zasilacz i przewód) działają prawidłowo, spróbuj podłączyć je do innych kompatybilnych urządzeń.

2. Sprawdź opłatę za sprawę

Co zrobić, jeśli AirPods się nie ładują

Czasami problem z ładowaniem AirPods może być dość trywialny. Etui na słuchawki może być po prostu puste. W związku z tym słuchawki również nie będą się ładować z rozładowanego etui. Aby rozwiązać ten problem, podłącz obudowę AirPods do źródła zasilania i poczekaj chwilę.

3. Zresetuj ustawienia

Co zrobić, jeśli AirPods się nie ładują

Problem z ładowaniem AirPods może leżeć w ustawieniach technicznych. W tym celu może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych. Aby zresetować, musisz umieścić same słuchawki w etui, zamknąć pokrywę i odczekać 30 sekund.

Następnie otwórz obudowę, ale nie zdejmuj słuchawek, a następnie przytrzymaj przycisk z tyłu obudowy przez 15 sekund, aż wskaźnik zacznie migać na żółto. Następnie musisz ponownie podłączyć urządzenie do iPhone'a lub innego gadżetu.

4. Fizyczne czyszczenie urządzenia

Co zrobić, jeśli AirPods się nie ładują

AirPods mogą się nie ładować z powodu nieoczyszczonych styków, zwłaszcza jeśli od jakiegoś czasu nie czyściłeś urządzenia. Dlatego wszystkie elementy urządzenia (obudowa i słuchawki) należy wytrzeć i usunąć wszelkie widoczne zabrudzenia. Podczas usuwania brudu i kurzu ważne jest, aby nie używać ostrych lub metalowych przedmiotów, aby uniknąć uszkodzenia urządzenia. Do czyszczenia obudowy najlepiej używać miękkiej, niestrzępiącej się szmatki, a do maskownic nauszników można użyć małej, miękkiej szczoteczki.

Podczas czyszczenia urządzenia nie zapomnij o złączu Lightning i samym kablu. Złącze można czyścić cienką szczoteczką lub innym miękkim przedmiotem.

5. Skontaktuj się z centrum serwisowym

Co zrobić, jeśli AirPods się nie ładują

Jeśli żadna z powyższych opcji nie pomogła rozwiązać problemu, należy skontaktować się z centrum serwisowym. Opisując problem urządzenia i oddając go mistrzom, na pewno można dowiedzieć się, dlaczego AirPods się nie ładują.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci przywrócić i uruchomić AirPods i cieszyć się urządzeniem.