iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Dlaczego jakość rolek jest stracona
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/26/22

Dlaczego jakość rolek jest stracona

Dlaczego filmy w rolkach mogą być przesyłane w niskiej jakości? Dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić - powiemy dalej.Dlaczego jakość rolek jest stracona

Wraz z pojawieniem się funkcji Reels na Instagramie wielu zaczęło z niej aktywnie korzystać. I nie jest to zaskakujące, ponieważ za pomocą tej funkcji można zyskać dobry zasięg i przyciągnąć nową publiczność. Dzieje się tak, ponieważ algorytmy tej funkcji działają podobnie do algorytmów TikTok.

Przypominamy, że Kołowrotki to funkcja, która pozwala tworzyć i edytować krótkie filmy w osobnej sekcji Instagrama.

W Reels czasami się zdarza, że publikowane filmy tracą jakość, stają się bardziej rozmyte i niewyraźne. I z tego powodu dobre wrażenie z filmu może zostać utracone, odpowiednio zasięg i liczba wyświetleń spadną.

Jakie mogą być przyczyny Dlaczego jakość wideo może zostać utracona w rolkach?

1. Korzystanie z efektów stron trzecich

Jeśli edytowałeś swój film w aplikacjach innych firm i dodałeś efekty lub filtry do filmu, jakość może z tego powodu znacznie spaść. Aby coś zmienić, staraj się nie używać dodatkowych ulepszeń wideo, zwłaszcza z innych aplikacji. Aby to zrobić, lepiej użyć wbudowanego edytora.

2. Aktualna wersja aplikacji jest nieaktualna

Z powodu niezaktualizowanego programu występują również błędy w jakości filmów. Jeśli Twoje filmy Reels tracą ostrość, zaktualizuj Instagram. Dodatkowo w przyszłości upewnij się, że aplikacja jest od czasu do czasu aktualizowana. Przy okazji, w ustawieniach urządzenia możesz ustawić automatyczne aktualizacje dla Instagrama.

3. Aparat niskiej jakości

Bez względu na to, jak banalnie to brzmi, ale jakość Kołowrotków może się zepsuć aparat urządzenia, którego używasz do nagrywania filmów. Nagraj kilka filmów i obejrzyj je bez edycji, może o to właśnie chodzi. W takim przypadku będziesz musiał użyć innego urządzenia o lepszych parametrach aparatu.

4. Jakość Internetu

Jeśli zdecydujesz się nagrywać wideo w podróży lub w miejscu z niestabilnym Internetem, może to wpłynąć na jakość wideo. Najlepszym rozwiązaniem jest poczekanie na dobre połączenie internetowe, ponieważ przy słabym łączu nikt nie może zagwarantować wysokiej jakości wideo.

Jak poprawić jakość wideo w rolkach

  1. Ułatw sobie wideo. Nie używaj dużej liczby efektów, filtrów i innych dodatkowych dekoracji do filmu.
  2. Zaktualizuj swój Instagram do najnowszej wersji.
  3. Obserwuj swój aparat. Uważaj, aby nie uszkodzić ani nie zarysować obiektywu. Jeśli twój aparat jest stosunkowo przestarzały i obniża jakość, wymień urządzenie na inne.
  4. Strzelaj w miejscu ze stabilnym internetem. Do filmowania wybierz miejsca, w których połączenie internetowe działa sprawnie i bez przerw.
  5. Użyj funkcji poprawy jakości. Przejdź do Instagram> Ustawienia> Konto> Użycie danych> Przesyłanie w wysokiej jakości (przeciągnij suwak).

To wszystko. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, jakość Twoich filmów na bębnach będzie znacznie lepsza.