iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Dlaczego TikTok zajmuje dużo miejsca
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/09/22

Dlaczego TikTok zajmuje dużo miejsca

Aplikacja TikTok może zacząć zajmować dużo miejsca na smartfonie, co spowoduje niedogodności dla użytkownika. Następnie wyjaśnimy, dlaczego tak się dzieje i jak rozwiązać problem.Dlaczego TikTok zajmuje dużo miejsca

Sama aplikacja TikTok ma około 286,3 MB. Ale z czasem może zacząć zajmować coraz więcej pamięci. TikTok zawiera wiele dodatków, a mianowicie: filtry, maski, efekty naklejek, muzykę. Oddzielnie od siebie takie dodatki zajmują niewielką ilość pamięci. Ale jeśli jest ich dużo, zajmą znacznie więcej miejsca.

Dlaczego TikTok zajmuje dużo miejsca

Takie dodatki gromadzą się w pamięci. Okazuje się, że im więcej nagrałeś filmów, tym mniej pamięci pozostało na Twoim urządzeniu.

Aby naprawić sytuację, musisz wyczyścić pamięć podręczną wewnątrz aplikacji. To zwolni trochę pamięci i TikTok przestań zajmować tyle miejsca.

Jak wyczyścić pamięć podręczną w TikTok:

  1. Otwórz aplikację TikTok;
  2. Przejdź do strony swojego profilu;
  3. Kliknij trzy poziome paski (w prawym górnym rogu);
  4. Wybierz Ustawienia i prywatność;
  5. Przewiń listę, która się otworzy;
  6. Wybierz Wyczyść pamięć podręczną;
  7. Poczekaj, aż liczby pokażą zera.

Dlaczego TikTok zajmuje dużo miejsca

Dlaczego TikTok zajmuje dużo miejsca

Dlaczego TikTok zajmuje dużo miejsca

Ważny: Twoje filmy na Twoim koncie nie zostaną utracone. Zostaną usunięte tylko niepotrzebne pliki wewnętrzne, które uniemożliwiły pełne działanie smartfona.

W ten sposób usuniesz wszystkie niepotrzebne pliki do pobrania, które zajmowały dużo pamięci w smartfonie. Nie zapomnij regularnie odwiedzać i czyścić pamięć podręczną TikTok, aby pozbyć się niepotrzebnego obciążenia systemu operacyjnego urządzenia.