iLounge | Artykuły | 💙 Porównanie | Jaka jest różnica między Apple Pencil 1 generacji a 2
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/16/23

Jaka jest różnica między Apple Pencil 1 generacji a 2

Porozmawiamy o tym, czym Apple Pencil pierwszej generacji różni się od drugiej i jak wybrać ten właściwy?Jaka jest różnica między Apple Pencil 1 generacji a 2

Często na iPad musisz wykonać wiele złożonych zadań, takich jak edycja zdjęć, rysowanie i tym podobne. Takie zadania nie są łatwe do wykonania jednym dotknięciem palca. W rezultacie praca może wyglądać nieporadnie i niedokładnie, więc w tym przypadku rysik jest niezbędny.

Ale wybór odpowiedniego rysika to kolejne wyzwanie, ponieważ istnieją dwa rodzaje: Apple Pencil 1 (pierwsza generacja) I Apple Pencil 2 (druga generacja). Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, ale najważniejszym z nich jest kompatybilność z iPadem, ponieważ niektóre wersje urządzenia obsługują tylko jeden z nich. Dlatego dalej porozmawiamy o kompatybilności i innych głównych różnicach między tymi dwoma rysikami.

Zgodność z Apple Pencil 1 i 2

Jaka jest różnica między Apple Pencil 1 generacji a 2

Jeśli masz już iPada, powinieneś dokładnie sprawdzić kompatybilność rysika i urządzenia.

Ponieważ Apple Pencil 1 jest obsługiwany tylko przez te wersje iPada:

Jaka jest różnica między Apple Pencil 1 generacji a 2

  1. iPad Pro 12,9 cala (pierwsza i druga generacja);
  2. iPad Pro 10,5 cala iPad Pro 9,7 cala iPad Air (3. generacji);
  3. iPad (szósta, siódma, ósma i dziewiąta generacja);
  4. iPad mini (piąta generacja).

Jednak Apple Pencil 2 jest kompatybilny tylko z następującymi wersjami iPada:

Jaka jest różnica między Apple Pencil 1 generacji a 2

  1. iPad Pro 12,9 cala (3., 4., 5. i 6. generacji);
  2. iPad Pro 11 cali (1., 2., 3. i 4. generacji);
  3. iPad Air (czwarta i piąta generacja);
  4. iPad mini (szósta generacja).

Projekt i wykonanie

Jaka jest różnica między Apple Pencil 1 generacji a 2

Apple Pencil 2 jest cieńszy i krótszy, dzięki czemu wygląda i działa jak prawdziwy ołówek. Ale Apple Pencil 1 wygląda bardziej jak pisak.

Oprócz, Apple Pencil 1 jest wykonany w zaokrąglonym formacie i Apple Pencil 2 ma wygodniejszą płaską konstrukcję . Ułatwia to chwytanie, a także zmniejsza ryzyko stoczenia się ze stołu. Ponadto Apple Pencil 1 ma błyszczącą plastikową powierzchnię, a Apple Pencil 2 ma matowe wykończenie, co ułatwia trzymanie akcesorium w dłoniach.

Druga różnica polega na tym płaska krawędź rysika Apple Pencil 2 działa jak przycisk . Rysik jest wyposażony w funkcję podwójnego dotknięcia, która umożliwia przełączanie między narzędziami w aplikacjach. Jednym z popularnych sposobów korzystania z tej funkcji jest przełączanie między rysowaniem, pisaniem lub gumką.

Trzecia różnica to proces ładowania. Pod pokrywą Apple Pencil 1 ma złącze Lightning, które umożliwia ładowanie poprzez podłączenie go do portu Lightning iPada. Jest to mało wygodne i utrudnia transport podczas ładowania.

Jaka jest różnica między Apple Pencil 1 generacji a 2

Ładowanie Apple Pencil 2 jest znacznie łatwiejsze, ponieważ rysik łączy się magnetycznie z prawą stroną iPada w celu ładowania. Ułatwia to noszenie ze sobą iPada i Apple Pencil 2.

Ponadto iPad Pro M2 jest kompatybilny z Apple Pencil 2 i ma funkcję zwaną aktywowaniem. W ten sposób urządzenie będzie w stanie wykryć rysik do 12 mm nad ekranem, co pozwoli zobaczyć znak wstępny.

Cena

Na oficjalnej stronie Cena Apple Pencil 2 wynosi około 129 dolarów. Apple Pencil 1 jest tańszy, około 99 USD . Ale w innych, nieoficjalnych sklepach rysik można kupić nawet taniej.

Przy zakupie warto wziąć pod uwagę fakt, że Apple Pencil 1 jest wyposażony w jedną dodatkową końcówkę, podczas gdy Apple Pencil 2 nie. Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowych wskazówek, możesz je kupić od Apple za 19 USD.

Wyniki

Oba ołówki Apple dobrze radzą sobie ze złożonymi zadaniami. Pod względem wydajności nie ma dużej różnicy, ale Apple Pencil 2 ma lepszą ergonomię, jest łatwiejszy do ładowania, ma przydatną funkcję dwukrotnego dotknięcia i korzysta z nowej opcji najechania kursorem na najnowszego iPada Pro. Ale zanim wybierzesz rysik, sprawdź element zgodności z iPadem.