iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Czy warto kupować używane słuchawki AirPods?
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/04/23

Czy warto kupować używane słuchawki AirPods?

O zakupie używanych słuchawek AirPods można dyskutować przez długi czas. Zebraliśmy wszystkie za i przeciw – co warto wiedzieć przed zakupem?Czy warto kupować używane słuchawki AirPods?

Rynek sprzętu używanego jest dość popularny na Ukrainie. Nie każdego stać na zakup nowego iPhone'a 14 Pro Max, ale na używanego iPhone 13 Pro Max ceny są całkiem słodkie. A jeśli podzielisz to na kilka płatności, ogólnie możesz je wziąć, jeśli dochód jest mniej więcej stabilny. Nieco bardziej skomplikowana jest sprawa z Apple Watchem i AirPodsami – te urządzenia mają stały kontakt ze skórą noszącego, więc kupowanie ich (zwłaszcza AirPodsów) może wydawać się niehigieniczne.

Więc czy w ogóle warto ryzykować kupując używane AirPods, jakie są ryzyka, o których musisz wiedzieć i co zrobić, jeśli już zdecydowałeś się na zakup słuchawek z ręki? Mówimy w tym artykule.

Plusy i minusy używanych słuchawek AirPods

Plusy i minusy używanych słuchawek AirPods

Używane słuchawki AirPods mogą być kuszącym zakupem, ponieważ stanowią tańszą alternatywę dla nowych słuchawek AirPods. Istnieją jednak zalety i wady kupowania używanych słuchawek AirPods, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu.

Plusy kupowania używanych słuchawek AirPods:

 • Gospodarka: Główną zaletą kupowania używanych słuchawek AirPods jest to, że są one zwykle znacznie tańsze niż nowe. Może to być świetna opcja dla osób z ograniczonym budżetem.
 • Ta sama jakość: AirPods są zaprojektowane tak, aby służyły przez długi czas, więc jakość produktu powinna być taka sama, niezależnie od tego, czy są nowe, czy używane.
 • Możliwość wymiany starych AirPods na nowe: W naszym iLounge możesz skorzystać z usługi wymienić słuchawki AirPods w ramach wymiany . Jeśli Twoje słuchawki działają prawidłowo, możesz je zwrócić i zaoszczędzić na zakupie nowych lub Open Box.

Co należy zrobić i sprawdzić w pierwszej kolejności przy zakupie używanych słuchawek AirPods

Wady używanych AirPods:

 • Higiena: Używane słuchawki AirPods mogą być potencjalnym źródłem bakterii i zarazków, które mogą być szkodliwe dla uszu. Ważne jest, aby przed użyciem dokładnie wyczyścić i zdezynfekować słuchawki AirPods.
 • Żywotność baterii: Jednym z największych problemów z używanymi słuchawkami AirPods jest żywotność baterii. Baterie litowo-jonowe z czasem ulegają degradacji, więc używane słuchawki AirPods mogą mieć krótszą żywotność niż nowe.
 • Ryzyko oszustwa: Kupując używane słuchawki AirPods od zewnętrznego sprzedawcy, zawsze istnieje ryzyko oszustwa. Ważne jest, aby przeprowadzić badania i kupować od sprzedawcy o dobrej reputacji i pozytywnych recenzjach.

Ogólnie rzecz biorąc, kupowanie używanych słuchawek AirPods może być opłacalną opcją dla osób z ograniczonym budżetem. Jednak ważne jest, aby wziąć pod uwagę wady i podjąć działania w celu ich wyeliminowania.

Co to jest AirPods Open Box – czym różnią się od używanych?

Co to jest AirPods Open Box – czym różnią się od używanych?

AirPods w otwartym pudełku lub AirPods w otwartym pudełku - Są to słuchawki, które zostały otwarte z oryginalnego opakowania, ale nie były używane. Zasadniczo AirPods są w stanie „nowym”, ale pudełko zostało otwarte. Zazwyczaj takie urządzenia są sprzedawane w serwisie eBay, jeśli użytkownik wyglądał i nie podobał mu się projekt lub kształt słuchawek nie pasował, na przykład.

Powody sprzedaży mogą być różne: spotkaliśmy takich, którzy zmienili zdanie po otwarciu pudełka lub dostali w prezencie inne, lepsze słuchawki.

klucz różnica między AirPods Open Box a używanymi AirPods polega na tym, że Open Box nigdy nie był używany (lub noszony raz lub dwa razy), podczas gdy używane AirPods były wcześniej własnością i były używane przez kogoś innego. Otwarte słuchawki AirPods są zwykle sprzedawane z niewielką zniżką w porównaniu z zupełnie nowymi słuchawkami AirPods.

Co należy zrobić i sprawdzić w pierwszej kolejności przy zakupie używanych słuchawek AirPods

Słuchawki AirPods po wyjęciu z pudełka są zazwyczaj dostarczane ze wszystkimi oryginalnymi akcesoriami i dokumentacją dołączaną do nowych słuchawek AirPods, w tym z etui do ładowania, kablem ze złącza Lightning na USB i instrukcją obsługi. Jedyną różnicą jest to, że opakowanie zewnętrzne zostało otwarte, a plomby są zerwane.

Jedną z zalet kupowania słuchawek AirPods po wyjęciu z pudełka jest to, że mogą być objęte gwarancją i posiadać paragon. Dlatego jeśli masz wybór między Open Boxem a używanym urządzeniem, lepiej wybrać to pierwsze.

Handel słuchawkami AirPods w iLounge: jak to działa?

Handel słuchawkami AirPods w iLounge: jak to działa?

Prawdopodobnie znasz Trade In iPhone. Kiedy przynosisz starego iPhone'a, technik ocenia jego stan i możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, aby wymienić go na nowy lub używany.

Tak działa wymiana słuchawek AirPods w iLounge. Zawarliśmy jednak pewne obowiązkowe wymagania, aby chronić użytkowników, którzy później chcą kupić używane słuchawki AirPods.

 • Nie możesz zabrać zepsutych lub niedziałających słuchawek, fakt ten jest sprawdzany przez mistrza centrum serwisowego;
 • Nie przyjmujemy słuchawek, które zostały odnowione;
 • Nie przyjmujemy słuchawek używanych dłużej niż 2 lata;
 • Przechodzą też brudne, postrzępione uszy;
 • Nie można wymienić nieoryginalnych słuchawek Apple.

Po przekazaniu słuchawek przez Trade In urządzenie musi przejść dezynfekcję UV i czyszczenie. Ponieważ chcemy, aby nasi klienci byli jak najbardziej zabezpieczeni przed problemami higienicznymi powodowanymi przez słuchawki. Ponadto posiadamy gwarancję na używane urządzenie, więc możesz się z nami skontaktować, jeśli coś nagle przestanie działać.

Biorąc pod uwagę, że obecnie nie każdy ma możliwość zakupu nowych AirPodsów w pełnej cenie, uważamy, że jest to dobra okazja do zaoszczędzenia na zakupach. używane AirPods przez Trade In w Kijowie .

Co należy zrobić i sprawdzić w pierwszej kolejności przy zakupie używanych słuchawek AirPods

Co należy zrobić i sprawdzić w pierwszej kolejności przy zakupie używanych słuchawek AirPods

Kupując używane słuchawki AirPods, ważne jest, aby wykonać kilka kroków, aby upewnić się, że otrzymujesz oryginalne oryginalne słuchawki w dobrym, działającym stanie. Oto kilka rzeczy, które należy zrobić i sprawdzić w pierwszej kolejności przy zakupie używanych słuchawek AirPods:

 1. Wyszukaj sprzedawcę: Przed dokonaniem zakupu zapytaj o sprzedającego. Poszukaj recenzji lub ocen na profilu lub stronie sprzedawcy, poproś o więcej zdjęć (numer seryjny na pudełku, słuchawkach, etui). Nie bój się podłączyć słuchawek w momencie zakupu, aby upewnić się, że są one całkowicie odłączone od iCloud i usunięte z Lokalizatora poprzednich użytkowników.
 2. Uwierzytelniać: Sprawdź swoje słuchawki AirPods pod kątem oznak autentyczności, takich jak numer seryjny na słuchawkach AirPods i na obudowie.
 3. Sprawdź stan AirPods: Dokładnie sprawdź słuchawki AirPods i etui ładujące pod kątem oznak zużycia lub uszkodzeń. Poszukaj zadrapań, otarć lub wgnieceń na słuchawkach lub etui. Upewnij się, że port ładowania jest czysty.
 4. Sprawdź żywotność baterii: Przetestuj żywotność baterii słuchawek AirPods, naładowując je do pełna i używając przez kilka godzin. W zależności od stanu, działanie słuchawek na jednym ładowaniu powinno wynieść od 4 do 5 godzin.

Co należy zrobić i sprawdzić w pierwszej kolejności przy zakupie używanych słuchawek AirPods

Co jeszcze jest ważne: Uważaj na bardzo „słodkie oferty”. Nie daj się nabrać na AirPods Pro za 1000 UAH. Takie urządzenia są albo nieoryginalne, albo zniszczone do zera, albo były już w wodzie, naprawiane. Normalna cena używane AirPods Pro teraz - od 3500 UAH do 7000 UAH, w zależności od stanu. Nie zalecamy rozważania niczego poniżej, ponieważ istnieje ryzyko zakupu fałszywych słuchawek.

Wymagane po zakupie: Przed użyciem słuchawek AirPods należy je dokładnie wyczyścić i zdezynfekować. Przetrzyj wkładki douszne i etui miękką, niestrzępiącą się ściereczką i użyj chusteczki dezynfekującej lub sprayu do dezynfekcji. Ponadto, jeśli masz środek dezynfekujący UV, użyj go.

Ostatecznie, do Ciebie należy decyzja, czy warto kupować używane AirPods, czy lepiej przyjrzeć się bliżej nowym. Z naszej strony możemy jedynie ostrzec Cię o ryzyku i zadbać o to, aby jak najlepiej chronić Cię przed towarami niskiej jakości, jeśli chodzi o zakupy w iLounge.