iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Jak działa Always On Display na iPhonie 14 Pro i Pro‌ Max
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/13/22

Jak działa Always On Display na iPhonie 14 Pro i Pro‌ Max

Nowy iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max to pierwsze modele iPhone, które zawierają Always On Display. Jak działa nowa technologia, jakie działania wykonuje i jak wpływa na żywotność baterii? Porozmawiamy o tym dalej.Jak działa Always On Display na iPhonie 14 Pro i Pro‌ Max

Modele iPhone'a 14 Pro i ‌iPhone 14 Pro‌ Max zawiera Always On Display. Technologia ta pozwala użytkownikowi zobaczyć podstawowe informacje na wyświetlaczu urządzenia bez jego włączania. W ten sposób bez interakcji z telefonem możesz zobaczyć: czas, tapetę, widżety ekranu blokady i niektóre animacje.

Biorąc pod uwagę, że funkcja pojawiła się dopiero w nowych odmianach iPhone’a 14 i jest to innowacja, ciekawie staje się, jak to działa i co to jest. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o funkcji Always On Display na iPhonie 14 Pro.

Jak działa Always On Display?

Always On Display na iPhone 14 Pro: wygląd, praca, funkcjonalność

Aby dodać podobną funkcję do swoich urządzeń, Apple wyposażył iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max Panel OLED z dużą zmienną częstotliwością odświeżania. Panel ten może pracować przy częstotliwościach do 1 Hz. Przypominamy, że poprzedni model iPhone'a 13 Pro zawiera od 10 Hz do 120 Hz.

Pogląd

Always On Display na iPhone 14 Pro: wygląd, praca, funkcjonalność

Funkcja Always On Display jest inspirowana ekranem blokady z aktualizacji ‌iOS 16‌. Gdy wyświetlacz jest wyłączony, aktualizacja iOS 16 przyciemnia istniejącą tapetę, pokazując czas, widżety i niektóre czynności na żywo. Inne części ekranu blokady nie będą wyświetlane.

Czy można dostosować Always On Display?

Dopóki iPhone 14 Pro i „iPhone 14 Pro” Max nie trafią w ręce kupujących, nic nie można powiedzieć na pewno. Możliwe jednak, że funkcja Always On Display nie będzie dostępna w przypadku ustawień bezpośrednich. Zamiast tego oczekują indywidualnego dostosowania do ekranu urządzenia.

Czy funkcja Always On Display będzie dostępna na poprzednich iPhone'ach?

Funkcja Always On Display nie będzie dostępna w starszych wersjach iPhone'a. Zawsze włączony wyświetlacz jest możliwy w iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, dzięki drobiazgowej wydajności ekranu, w którą wyposażone są urządzenia.

Wpływ Always On Display na akumulator

Always On Display na iPhone 14 Pro: wygląd, praca, funkcjonalność

Apple zapewnia, że dzięki technologii Always On Display urządzenia, na których jest obecny, są znacznie bardziej energooszczędne. Jednocześnie nowy chip A16 Bionic pomoże kontrolować marnowanie energii.

Przypomnijmy, że według podanych danych Apple iPhone 14 Pro‌ Max może pracować autonomicznie do 29 godzin podczas oglądania wideo, do 25 godzin podczas przesyłania strumieniowego wideo i do 95 godzin podczas nadawania dźwięku.

Spekuluje się, że modele mogą zawierać fizycznie większe baterie, aby zrównoważyć zużycie energii dzięki technologii Always-On Display.