iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | 9 aplikacji Mac do zainstalowania w pierwszej kolejności
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 12/28/22

9 aplikacji Mac do zainstalowania w pierwszej kolejności

Zebraliśmy wybór dziewięciu aplikacji Mac, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości laptopa.9 aplikacji Mac do zainstalowania w pierwszej kolejności

Komputery Mac to dobre i dość wydajne laptopy. Z ich pomocą możesz wykonać wiele przydatnych zadań. Wiele osób nie wie, że istnieją aplikacje, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości komputera Mac . Dlatego opiszemy te programy bardziej szczegółowo poniżej.

1. Pixelmator Pro

9 aplikacji Mac, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości komputera Mac

Pixelmator Pro to oprogramowanie do zdjęć i obrazów dla komputerów Mac. Przedstawia dużą liczbę opcji i technologii do przetwarzania i pracy z obrazami i zdjęciami na profesjonalnym poziomie.

Oprócz podstawowych narzędzi (kadrowanie, korekcja rozmiaru i koloru) Pixelmator posiada zaawansowaną funkcjonalność. Zawiera następujące narzędzia: warstwy, maski i różne tryby mieszania. Takie technologie ułatwiają pracę ze złożonymi kompozycjami i pozwalają na jak najdokładniejsze dostrojenie obrazów.

2.1Hasło

9 aplikacji Mac, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości komputera Mac

We współczesnym świecie każda osoba ma wiele haseł do urządzeń, aplikacji, stron internetowych, sieci społecznościowych i tak dalej. Czasami jest ich dużo i pojawia się problem w złożoności zapamiętywania. Aplikacja 1Password to menedżer haseł. Będzie w stanie zapisywać hasła i chronić wszystkie ważne dane, gromadząc je i organizując w jednej aplikacji. Używając 1Password, potrzebujesz tylko jednego hasła - hasła z samego programu.

3. Ekspander tekstu

9 aplikacji Mac, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości komputera Mac

TextExpander to program, który konwertuje często używane frazy lub zdania na dłuższe fragmenty tekstu. Na przykład użytkownik może napisać skrót adresu (w którym zaszyfrowany jest adres domowy osoby), a program poda pełne imię i nazwisko. Daje to możliwość zaoszczędzenia czasu, gdy często używasz niektórych zwrotów. Ponadto ta aplikacja pomoże Ci uniknąć błędów w słowach. Warto zwrócić szczególną uwagę na osoby, które cały czas pracują dla Maca.

4. Fantastyczny

9 aplikacji Mac, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości komputera Mac

Aplikacja Fantastical to dobry kalendarz na Maca, który łączy w sobie przydatne funkcje. Opcje programu doskonale nadają się do zarządzania osobistym harmonogramem. Jedną z głównych cech Fantastical jest wprowadzanie danych w prostym języku. Użytkownik może tworzyć własne wydarzenia lub spotkania, szybko wpisując kilka fraz. Na przykład możesz napisać „spotkanie z kolegą jutro o 14:00”, a aplikacja utworzy z tego wydarzenie. Ta funkcja pozwala łatwo i szybko przypisać dowolne wydarzenia i spotkania.

Fantastical ma również wiele innych przydatnych funkcji. Pomagają lepiej organizować spotkania i wydarzenia. Program zawiera opcje umożliwiające szybki dostęp do osobistego harmonogramu nawet na pasku menu komputera Mac.

5.Kolec

9 aplikacji Mac, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości komputera Mac

Spike to aplikacja e-mail. Jedną z głównych cech Spike'a jest interfejs aplikacji, który jest wykonany w stylu czatu. Oznacza to, że taki e-mail wygląda jak interfejs iMessage lub WhatsApp. Program wyświetla e-maile jako serię wątków – podobnie jak aplikacja do przesyłania wiadomości. Ta technologia sprawia, że monitorowanie poczty e-mail jest dość łatwe.

Specjalną funkcją w Spike jest Priorytetowa skrzynka odbiorcza. Na przykład, jeśli otrzymujesz wiele wiadomości e-mail i musisz znaleźć wśród nich najważniejsze, folder Priorytety sortuje wiadomości e-mail użytkownika w zależności od ważności i przydatności.

Aby to zrobić, aplikacja wykorzystuje wiele różnych aspektów. Na przykład adres nadawcy, temat i treść wiadomości e-mail. Wszystko po to, aby określić, które e-maile mają się wyświetlać w sekcji Priorytet. Pozostałe e-maile lądują w skrzynce odbiorczej Inne, którą możesz wyświetlić nieco później.

6. CleanMyMac X

9 aplikacji Mac, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości komputera Mac

CleanMyMac X pomaga zoptymalizować systemy i zapewnić stabilne i wydajne działanie komputera Mac. CleanMyMac X ma wiele funkcji, których możesz użyć, aby zwolnić miejsce, poprawić wydajność i zapewnić płynne działanie komputera Mac.

Jedną z głównych funkcji CleanMyMac X jest możliwość znajdowania i usuwania niepotrzebnych plików. Program jest wyposażony w wiele funkcji, które pomagają znaleźć i usunąć duże pliki, stare aplikacje i tak dalej.

Oprócz czyszczenia niepotrzebnych plików na komputerze Mac, CleanMyMac X zawiera szereg narzędzi, które pomogą Ci zoptymalizować system laptopa. W ten sposób program pomaga i rozwiązuje problemy spowodowane niską wydajnością komputera Mac oraz optymalizuje elementy uruchamiania i logowania w celu poprawy wydajności.

7.Ustaw aplikację

9 aplikacji Mac, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości komputera Mac

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do szerokiej gamy wysokiej jakości aplikacji bez konieczności kupowania każdej z nich osobno, SetApp to aplikacja dla Ciebie.

SetApp to usługa subskrypcji, która zapewnia dostęp do ponad 200 wyselekcjonowanych aplikacji na komputerze Mac. SetAp pozwala wypróbować nowe narzędzia i aplikacje, znaleźć potrzebny program w jednym miejscu.

8. Chrupiące

9 aplikacji Mac, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości komputera Mac

Jeśli chcesz robić mniej hałasu podczas spotkań i rozmów online, aplikacja Krisp doskonale nadaje się do tego zadania. Krisp to program, który zawiera technologię redukcji szumów. Wykorzystując sztuczną inteligencję, redukuje szumy tła w czasie rzeczywistym. Aplikacja analizuje wejście audio z mikrofonu użytkownika i odfiltrowuje niepotrzebne dźwięki (dudnienie transportu, budowa, odgłosy zwierząt itp.).

Aplikacja jest bardzo odpowiednia dla osób, które pracują z domu. Można go uruchomić z paska menu, określając mikrofon i głośnik za pomocą Krisp. Darmowa wersja aplikacji obejmuje 60 minut dziennie. Program dobrze współpracuje z platformami takimi jak Zoom, Microsoft Teams, Google Meet i wieloma innymi.

9 CleanShot X

Jeśli regularnie musisz robić zrzuty ekranu do swojej pracy, to CleanShot X jest koniecznością. To najlepsze oprogramowanie do przechwytywania ekranu dla komputerów Mac.

CleanShot X zawiera opcje nagrywania filmów, tworzenia plików GIF, a także może dodawać adnotacje, informacje wrażliwe na rozmycie i nie tylko.