iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | 5 pomysłów na to, jak używać paska Apple Watch, który zmienia kolor
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/06/23

5 pomysłów na to, jak używać paska Apple Watch, który zmienia kolor

Niedawno pojawiły się informacje, że Apple może w przyszłości wypuścić pasek do zegarka Apple Watch, który zmieni kolor. Oto jak można go użyć.5 pomysłów na to, jak używać paska Apple Watch, który zmienia kolor

Apple zgłasza wiele patentów. Czasem pojawiają się w mediach wcześnie, czasem po 2-3 latach. Nie fakt, że wszystkie zostaną wdrożone, ale prawdopodobieństwo, że tak się stanie, nadal istnieje. Ostatnio online zapalił patent na pasek Apple, który zmienia kolor. Podobno firma ma plany wypuszczenia jednego w najbliższej przyszłości.

5 pomysłów na to, jak używać paska Apple Watch, który zmienia kolor

Technologia jest wciąż surowa, co widać po tym, że w sieci jest tylko patent i żadnych innych przecieków. Ale jeśli marzysz, możesz wymyślić kilka opcji wykorzystania tak niezwykłego pasek do zegarka Apple . A oto kilka pomysłów na to.

1. Powiadomienie o sytuacji awaryjnej

Apple dodał już do iPhone'a 14 łączność satelitarna w celu wezwania służb ratunkowych w przypadku braku połączenia. Zakładając, że ta usługa będzie promowana i firma będzie dalej ulepszać system SOS w iPhonie | Zegarek Apple a nawet AirPods, nowe paski mogą być używane do powiadamiania o nagłym wypadku.

Powiadomienie awaryjne

Na przykład, jeśli otrzymasz powiadomienie o nagłym wypadku, pasek natychmiast zmieni kolor na czerwony. W końcu z zegara korzystają także osoby niedosłyszące. I tak na pewno nie przegapią powiadomienia.

Ponadto z tej funkcji można było skorzystać, gdyby zegarek był w stanie wykryć naruszenie pulsu lub atak paniki. Wzniesienia na pasku można wykorzystać do uspokojenia osoby lub zwrócenia jej uwagi na potrzebę wizyty u lekarza.

2. Zmiana koloru na podstawie prognozy pogody

Ciekawe, czy pasek zmieni kolor, dostosowując się do prognozy pogody. Na przykład, jeśli niebo jest zachmurzone - szare, jeśli jest przyjemny letni dzień bez chmur - bladoniebieski lub gradient niebiesko-żółty.

Zmiana koloru na podstawie prognozy pogody

Możliwe byłoby również dostosowanie palety kolorów do określonych tematów lub pór roku. Nowy rok, wiosna, jesień, letnie zajęcia na świeżym powietrzu i tak dalej.

3. Dopasowanie kolorów do ubrań

Dopasowanie kolorów do odzieży

Chyba najbardziej pożądana fabuła, jeśli nowy pasek potrafi zmienić kolor, czytając Twoje ubranie. Lub jeśli ręcznie dostosujesz paletę kolorów, którą nosisz dzisiaj. Tym samym będzie można bardzo dobrze zaoszczędzić na zakupie innych pasków, ponieważ wielu użytkowników wybiera je na różne imprezy.

4. Wskaźnik aktywności w ciągu dnia

Wskaźnik aktywności przez cały dzień

Wyobraź sobie, że pasek działa jak żywy wskaźnik aktywności „pierścieni” Apple Watcha. To dodatkowo motywuje użytkowników do dalszych ćwiczeń, aby zamknąć pierścień na resztę dnia i otrzymać nagrodę.

5. Wyświetlacz ładowania

Wyświetlacz ładowania

Co jeśli pasek, który zmienia kolor, może wyświetlać poziom naładowania na zegarku? Jeśli jest krytycznie niski, pasek zmieni kolor na czerwony, przypominając o naładowaniu. Wygodny i piękny.

Oczywiście to tylko pomysły na to, jak Apple może wykorzystać swój nowy patent w przyszłości. Nie ulega jednak wątpliwości, że potencjał zmieniającej kolor opaski Apple Watch jest bardzo duży. I nawet jeśli jest to prosty pasek, który zmienia kolor pod wpływem temperatury, z pewnością zainteresuje użytkowników. I będzie też drogo, w stylu Apple.

Chciałbyś mieć taki pasek?