iLounge | Artykuły | 💙 Porady | 4 okropne funkcje iOS 16, które możesz naprawić
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 10/06/22

4 okropne funkcje iOS 16, które możesz naprawić

Pomimo tego, że nowy iOS 16 okazał się ciekawszy niż iPhone 14, jest kilka chipów, które chcę usunąć. Oto jak to zrobić.4 okropne funkcje iOS 16, które możesz naprawić

Możecie się z tym nie zgodzić, ale myślę, że tegoroczny iOS 16 jest o wiele ciekawszy niż nowy iPhone 14. Głównym argumentem jest to, że nie trzeba płacić za nowego iOS i wszystkie te chipy, które dostaniemy po aktualizacji, cóż, w większości przypadków.

Chociaż w nowym oprogramowaniu są pewne nieprzyjemne momenty, które są szczerze denerwujące. Na przykład pole wyszukiwania na dole lub gromadzone powiadomienia na dole. Ale na szczęście dla ciebie można je przywrócić do normy. W tym krótkim przewodniku pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jak usunąć pole wyszukiwania w iOS 16?

Wyszukiwanie iPhone to przydatna funkcja, ale bądźmy szczerzy, jest niesamowicie irytująca ze względu na położenie na dole wyświetlacza. Dobrze, że jest sposób, aby to wyłączyć.

  1. Przejdź do ustawień iPhone'a, a następnie otwórz panel ekranu głównego;
  2. Wyłącz dźwignię wyszukiwania na początkowym ekranie głównym.

4 okropne funkcje iOS 16, które możesz naprawić

Teraz go nie ma i nie będziesz już przypadkowo dotykał go palcami, gdy będziesz musiał otworzyć jakąś aplikację.

Dlaczego połączenie kończy się po zablokowaniu iPhone?

Przycisk blokady na iPhonie może zakończyć połączenie, jeśli ta funkcja jest włączona. Ale ja na przykład lubię ręcznie blokować wyświetlacz podczas rozmowy bez polegania na czujniku zbliżeniowym. Oto jak wyłączyć odrzucanie połączeń na przycisku blokowania.

  1. Otwórz dostępność i przejdź do dotyku;
  2. Przewiń w dół i aktywuj opcję „Zapobiegaj odrzucaniu połączeń za pomocą przycisku blokady”.

4 okropne funkcje iOS 16, które możesz naprawić

Jak odzyskać powiadomienia na ekranie blokady

Zgadzam się, nowy typ powiadomień zbieranych od dołu nie jest zbyt wygodny. Ale na szczęście Apple zostawił nam lukę, aby przywrócić wszystko na swoje miejsce.

  1. Otwórz Ustawienia i przejdź do powiadomień;
  2. Następnie wybierz widok „Lista”.

4 okropne funkcje iOS 16, które możesz naprawić

To przywróci wszystko do poprzedniego stanu.

Jak dodać rozmycie do ekranu głównego iOS 16

Nie wszystkie tapety na zablokowanym wyświetlaczu wyglądają tak dobrze na głównym. A jeśli połączysz je w pary, musisz zadbać o dobry wygląd obu ekranów. Możesz to wszystko zmienić w ustawieniach tapety, ale jak dodać rozmycie do tapety?

  1. Przejdź do ustawień tapety;
  2. Otwórz „Ustawienia” na głównej ikonie wyświetlacza;
  3. Następnie kliknij Rozmycie.

4 okropne funkcje iOS 16, które możesz naprawić

Możesz tam również zmienić styl tapety na głównym ekranie i wybrać inne zdjęcie jako główny wygaszacz ekranu. Ponadto możesz dostosować gradient lub wybrać dla siebie specjalny kolor.

Mamy nadzieję, że te drobne poprawki pomogą Ci lepiej wystylizować ekran główny i ekran blokady, a także sprawią, że korzystanie z systemu iOS 16 będzie przyjemniejsze.