iLounge | Artykuły | 💙 Porady | 20 przydatnych nowych funkcji macOS Ventura
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 12/19/22

20 przydatnych nowych funkcji macOS Ventura

Zebraliśmy 20 funkcji macOS Ventura, których na pewno będziesz potrzebować.20 przydatnych nowych funkcji macOS Ventura

Maki Koristuvachi nie zawsze zwracają uwagę na fakt, że otrzymały odznaki, ponieważ dodają je Apple wraz z wydaniem nowej aktualizacji. A darma, nawet smród, oznacza uproszczenie życia i pomoc w podniesieniu produktywności na nowy poziom. Rzućmy więc okiem na 20 brązowych lifehacków na raz, które pojawiły się na nowy macOS Ventura w ten sposób pomoże Ci pracować wydajniej.

Uwaga: system operacyjny macOS Ventura jest dostępny dla komputerów Mac w wersji 2017, te chipy można uaktualnić do procesorów Mac Intel i są dostępne tylko dla urządzeń z chipem technologicznym M1 lub M2.

1. Użyj iPhone jako mikrofonu

Nie jest tajemnicą, że mikrofony w iPhonie są bogatsze niż w Macu. Dzięki macOS Ventura możesz zastąpić swojego iPhone'a jako mikrofon, a tego właśnie potrzebujesz.

Aby zapewnić Ci bezpieczeństwo:

  1. Kliknij przycisk, aby przejść do panelu Dźwięk;
  2. Następnie wybierz „Enter” i przejdź do swojego iPhone lub słuchawek.
  3. Ważne: Twoja aplikacja może być podłączona do tego samego łącza Wi-Fi co aplikacja i do tego samego iCloud.

20 fajnych nowych funkcji macOS Ventura

2. Wyślij e-mail korygujący, tak jakbyś ułaskawił

Czy często musicie być notowani wśród zagranicznych klientów? Czasami w wiadomości e-mail można uzyskać ułaskawienie, ale Apple przekazało wiadomość do zawiadomienia o korekcie, tak jakbyś miał problemy.

20 fajnych nowych funkcji macOS Ventura

Po edycji arkusza za pośrednictwem poczty na panelu przednim pojawi się opcja „Poproś o edycję”. Masz do 10 sekund, aby przyspieszyć cenę, w personalizacjach możesz wydłużyć interwał korekty do 20 sekund lub zaplanować korektę we właściwym czasie.

3. Podgląd Spotlight

Wyszukując pliki za pomocą Spotlight w systemie macOS Ventura, możesz przeglądać pliki z wyprzedzeniem. Wystarczy wybrać żądany plik i nacisnąć sondę. Staniesz się dostępny do przeglądu.

20 fajnych nowych funkcji macOS Ventura

4. Ponowne odwiedzanie haseł do naprawionych sieci

Nie jest to zaskakujące, ale w starszych wersjach systemu macOS nie można było przejrzeć hasła Wi-Fi dla hasła. Trzeba było przejść do linku haseł i tam się zachwycać. A teraz, podobnie jak w nowym iOS 16, możesz przejść do scalania i przejrzeć hasło, klikając trzy kropki.

20 fajnych nowych funkcji macOS Ventura

Jest to wygodne, dlatego po zainstalowaniu konieczne jest przekazanie hasła znajomemu lub odgadnięcie, którym kluczem uzyskać dostęp do sieci Wi-Fi. Є opcja navit, która pozwala szybko skopiować hasło i wysłać je.

5. Edycja błędnego hasła

Safari był wcześniej monitowany o wygenerowanie nowego hasła. Ale różne witryny mogą się różnić w zależności od nieprawidłowego hasła, Apple zezwoliło ci na edycję nieprawidłowego hasła, abyś mógł to zrobić, na przykład, zrozumiemy dla ciebie więcej lub szybko usuniemy nieodpowiednie znaki.

20 fajnych nowych funkcji macOS Ventura

Aby spojrzeć na zmianę nowego hasła, wystarczy kliknąć na nowe i spojrzeć na „Inne parametry”. Następnie zmień hasło zgodnie z potrzebami.

6. Udostępnij grupę kart w Safari

Przydatna funkcja grupy zakładek Sheira pomoże Ci odpowiednio ustawić robota w firmie. Nie musisz wygrywać żadnej innej przeglądarki na komputerze Mac.

20 fajnych nowych funkcji macOS Ventura

Aby udostępnić grupę kart, utwórz grupę kart z tyłu, a następnie naciśnij ją (trzy plamki instrukcji). Dzielę się informacjami z potrzebami ludzi.

7. Kierownik sceny na panelu

Funkcja Stage Manager może być banalna, ale po prostu nie jest łatwo ją aktywować przez cały czas, więc wiele osób po prostu o niej zapomina i nadal ją ignoruje. Ale, aby dodać tę funkcję do panelu keruvannya, możesz dodać її vikoristovuvat і, obróć, pamiętasz, jakby ręcznie.

  1. Vіdkryte nalashtuvannya i przejdź do centrum keruvannya;
  2. Dodaj Dekret, a następnie naciśnij „Pokaż menu na smoothie”.

20 fajnych nowych funkcji macOS Ventura

8. Ulubiony aparat jaka z iPhone'a

Nie jest tajemnicą, że aparat MacBooka jest daleki od ideału. No i zakup dobrego aparatu do rozmów - koszt grosza, w środku czerń, a także wybór dobrego aparatu zajmuje przyzwoitą godzinę. Dlatego Apple poprosił nas o menedżera i pozwolił iPhone'owi połączyć się z komputerem Mac.

Aby iść do używając aparatu iPhone'a dla dzvinkіv z Mac , konieczne jest doprowadzenie załącznika jeden do jednego. Cóż, oczywiście, co innego, że smrody są połączone w jeden środek Wi-Fi, a do tego dodano Bluetooth. Jeśli połączenie nie nadejdzie, możesz przełączyć się na cioma za pośrednictwem połączenia.

  1. Kliknij Dalej, aby przejść do menu Dostępność;
  2. Potim vіdkryte cheruvannya vkazіvnikami;
  3. Viberit vkazivnik z głową i przejdź do aparatu iPhone'a.

Wikoristanya iPhone jaka kamera

9. Wydajność aparatu

Oprócz nowych funkcji aparatu iPhone'a na komputerze Mac, aparat pozbawił możliwości zmiany dostępnych efektów. Na przykład możesz włączyć światło studyjne, aby dodać tryb portretowy, lub włączyć scenę centralną, która skupia obraz na tobie i podąża za nim.

Efektowne aparaty

10. Blokowanie ostatnio usuniętych albumów

Poprzednia wersja systemu macOS ułatwiała tworzenie ostatnio widocznych albumów z ostatnio usuniętymi zdjęciami lub dołączonymi zdjęciami, jako sposób na wyróżnienie opcji wiersza w „Zdjęciach”. Ponadto załączone zdjęcia stają się dostępne dla każdego, kto odblokuje komputer Mac. Ale w nowej wersji możesz zapisać załączone zdjęcie. Co zrobić ręcznie, może być konieczne ustawienie komputera Mac do pracy lub pracy na komputerze Mac, łącząc funkcje iCloud.

Blokowanie ostatnio usuniętych albumów

Ale, szacunek, jak koristuvach zna hasło do twojego budynku, możesz jeszcze spojrzeć na zdjęcie.

11. Dźwięki tła

Jeśli zauważyłeś to w tle, jeśli jest trwale podkreślone w tle, ta opcja będzie czarna. Wcześniej w iOS 15 dostaliśmy dźwięki tła, które pomagają się zrelaksować, ale jak dla mnie jest to ważna funkcja, w pierwszej linii, dla wytrzymałego Maca.

dźwięki tła

Możesz zwiększyć je w specjalnych zdolnościach, dzięki czemu możesz przejść do poziomu. Tutaj możesz wychwycić biały szum, relaksujące dźwięki z planszy i coś jeszcze. Jeśli chcesz, to następnie wyznacz, co źle wlewa się przez godzinę pracy na Macu, ale jeśli masz M1 lub M2, możesz na to pozwolić :)

12. Budzik dla Maca

Jeśli tak jak ja często zapominasz o wszystkim na świecie, możesz ustawić własne alarmy bezpośrednio na komputerze Mac w nowym dodatku Godinnik. W porządku, ponieważ zaplanowałeś spotkanie na tę godzinę, ale będziesz musiał iść do pracy nad niektórymi zadaniami. Możesz także podziwiać godzinę, ustawić sekundy i timery. Raptom, bądź szczęśliwy.

Budzik dla Maca

13. Zobaczenie tekstu na filmie

Wraz z pojawieniem się tekstu na żywo na iPhonie wiele osób zaczęło się z nim wiercić. Ale teraz umiejętność została ulepszona i możesz zobaczyć, że tekst można umieścić na klatkach wideo z Twojej galerii. Kolejny tekst można dodać do artykułów lub notatek.

Widząc tekst na filmie

14. Przeglądanie zduplikowanych zdjęć

Na Macu będzie też album duplikatów zdjęć. Jeśli Twoja galeria ma kilka takich samych znaków, jeśli zajmują miejsce na iCloud, możesz szybko zobaczyć je w dodatkowych kartach duplikatów.

Oglądanie zduplikowanych zdjęć

15. Kopiowanie i edycja zdjęć

W rzeczywistości jedną z najlepszych opcji dla tych, którzy kochają robić zdjęcia na iPhonie i poprawiać zdjęcie, jest przeniesienie go z jednego zdjęcia na drugie. Możesz także pracować na komputerze Mac, ponieważ musisz oglądać zdjęcia na dużym ekranie.

Kopiowanie i edycja zdjęć

Krem z tego Obrazy na komputerze Mac można przeglądać i natychmiast wklejać do notatki lub dodawać adnotacje w razie potrzeby.

16. Zapisz dokument na komputerze Mac

Na początku przeglądu dokumentów na Macu pojawiła się nowa zakładka. Vaughn pozwala na dodanie kopii obiektu, jak dla ekranu w iPhonie. Możesz dodać tekst lub umieścić podpis, dodać rysunek i tak dalej.

Pobierz dokument na komputerze Mac

Aby rozpocząć edycję dokumentu z przodu, naciśnij trzy punkty na górnym zagięciu.

17. Blokowanie notatek

Aby zablokować notatkę z dodatku „Notatki”, musisz wymyślić hasło okrem do swoich notatek i zapamiętać je, aby móc odzyskać do nich dostęp.

Blokowanie twoich notatek

W nowej Venturze nie musisz już pamiętać hasła, aby blokować notatki. Możesz teraz zaszyfrować hasło logowania do komputera Mac lub „Touch ID”. Nie rób tego dobrze, ale mimo wszystko to zabawna sztuczka, tak jakby zapomnienie o śpiewanych przemówieniach było dla ciebie potężne.

18. Shvidka Transfer FaceTime

Shvidka Transmisja FaceTime

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz rozmowę na iPhonie, czy chcesz poćwiczyć jogę na komputerze Mac, wystarczy zbliżyć telefon do laptopa. Za jakiekolwiek wykroczenie należy obwiniać dodatek w jednym pomiarze Wi-Fi, z Bluetooth i jednym iCloud.

Możliwa jest również praca dla pokręconej logiki. Zwykle konieczne jest wywołanie komputera Mac i przeniesienie tygodnika na iPhone'a.

19. Zakładka Okrema do zarządzania słuchawkami AirPods

Zakładka Okrema do zarządzania słuchawkami AirPods

Jeśli masz AirPods Pro, po podłączeniu ich do komputera Mac możesz włączyć tłumienie hałasu lub dostosować przezroczystość w panelu dźwiękowym za pomocą panelu dźwiękowego. Nie od razu Apple dodało zupełnie nową kartę do włączania zestawu słuchawkowego Bluetooth, dzięki czemu możesz dostosować wszystko dla siebie.

20. Ochrona połączenia USB-C

Dzięki najszerszej gamie załączników USB-C istotne stało się przestrzeganie ich z szacunkiem, ponieważ po podłączeniu do komputera Mac można uzyskać dostęp do samego kabla lub dysku flash USB. Dzięki nowemu macOS Ventura, ponieważ złącze USB-C jest podłączone do dodatku, system jest zasilany przez Ciebie, któremu można zaufać w kwestii transferu.

Zabezpieczenie połączeń USB-C

Cenę można dostosować w panelu ustawień bezpieczeństwa. Na przykład masz pewność, że żaden z dodatków nie zaszkodzi Twojemu Macowi lub chcesz wyłączyć tę opcję dla akcesoriów.

Mamy nadzieję, że znajdziesz wszystkie te funkcje, które są dostępne do dostosowania w systemie macOS Ventura! Z niecierpliwością czekamy na wydanie nowego systemu operacyjnego, aby opowiedzieć o її chipach, ale na razie podziwiaj nasze podobne statystyki na ten temat.