iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | 10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/26/22

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

ZATRZYMAJ SIĘ. Nie kupuj tego teraz, jeśli nie chcesz rozbić banku. Zebraliśmy 10 urządzeń Apple, których teraz lepiej nie kupować.10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

Już 7 września Apple wprowadzi kilka nowych urządzeń. Jeśli obecnie zastanawiasz się nad zakupem nowego iPhone'a, słuchawek lub iPada, zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z tym artykułem przed zakupem. Nie marnuj swoich pieniędzy, bo po prezentacji iPhone’a 14 te produkty można kupić taniej lub wybrać nowe produkty w tej samej cenie.

Oto 10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować i lepiej poczekać na jesienną prezentację.

1. iPhone 13

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

Najgłupszą rzeczą, jaką możesz teraz zrobić, jest kupienie starego iPhone'a, gdy zostało tylko tyle do ogłoszenia nowego. Dlaczego?

Po pierwsze, to cena. Zwykle po wydaniu nowego produktu + kolejny tydzień lub dwa ceny zeszłorocznego modelu spadają, ponieważ nowy produkt można kupić w mniej więcej tej samej cenie.

Drugi to funkcje i aktualizacje. Apple zwykle dodaje nowe funkcje i aktualizacje do aparatu, baterii, obudowy i innych komponentów w swoich urządzeniach. Możesz popełnić wielki błąd, kupując iPhone'a 13 teraz, kiedy iPhone 14 z nowymi funkcjami zostanie pokazany za tydzień.

Nie spodziewamy się w tym roku niesamowitych zmian, ale wtajemniczeni i analitycy dają dobre prognozy dla iPhone'a 14. Najbardziej oczekiwana aktualizacja aparatu, która może Dowiedz się, jak robić astrofoto, a także wyświetlać aktualizacje dzięki funkcji Always-On.

Należy pamiętać, że zasada „nie kupuj iPhone’a 13 teraz” nie dotyczy innych modeli. Na przykład iPhone 11 lub iPhone 12 jest w sam raz do kupienia teraz, ponieważ ceny tych urządzeń raczej nie spadną jeszcze niżej.

2. AirPods Pro

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

Wstrzymaj się z kupowaniem słuchawek do czasu prezentacji. Najprawdopodobniej Apple może wprowadzić drugą generację jesienią tego roku. Na to wskazuje wiele czynników, w tym patenty firmy, certyfikacja nowego urządzenia Bluetooth i wiele plotek od wtajemniczonych.

Najprawdopodobniej po ogłoszeniu nowości AirPods Pro pierwszej generacji spadną. Dlatego będziesz miał okazję przyjrzeć się bliżej i wybrać pierwsze oprogramowanie układowe taniej lub kupić nową wersję w tej samej cenie.

O możliwościach pisaliśmy już szczegółowo Aktualizacje AirPods Pro 2. Najważniejszym z nich może być nowy współczynnik kształtu i możliwość odtwarzania dźwięku w Hi-Res.

3. iPhone 13 Pro

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

iPhone 13 Pro znajduje się również na liście urządzeń, których nie powinieneś teraz kupować. Powody są takie same, jak w iPhonie 13, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo przeliczenia ceny i zabrania starego modelu w tej samej cenie, z którą za tydzień ukaże się zaktualizowana nowość.

Co więcej, wszystkie najbardziej soczyste zmiany są zazwyczaj implementowane w wersji Pro. Dlatego poczekaj kolejne 2-3 tygodnie, aby przynajmniej poznać cenę nowych produktów.

4. iPad 9

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

Popularny budżetowy model na szkolenia, na zakup którego warto poczekać trochę dłużej. Analitycy mówią o możliwym wydaniu iPada 10, więc cena starego modelu prawdopodobnie trochę spadnie.

Co więcej, możesz chcieć zapłacić dodatkowo 50 USD i uzyskać nowszy projekt i funkcje, jeśli pojawi się zaktualizowana wersja iPada z budżetem 2022.

5. Zegarek Apple SE

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

W ogóle nie polecałbym tego modelu do zakupu, ponieważ za tę samą cenę na rynku wtórnym można dostać Apple Watch 4 z bardziej akceptowalnymi funkcjami i możliwościami. Ale wybór należy do Ciebie, choć teraz Apple Watch SE nie będzie dobrą inwestycją, bo na wrześniowej lub październikowej prezentacji mogą pokazać ulepszoną drugą wersję.

Podobno dostała EKG, którego bardzo brakuje jej państwowemu pracownikowi. Dodatkowo wydłużona żywotność baterii. A cena najprawdopodobniej będzie taka sama.

6. iPad Pro M1

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

Jeśli MacBook Air M1 jest nadal aktualny w tym roku, nowy iPad Pro M1 nie jest jeszcze wart zakupu. Choćby dlatego, że mogą zaprezentować M2 w tej samej cenie. Dlatego zakup pierwszej generacji z M1 będzie łatwiejszy i tańszy.

Nie spodziewamy się dużych zmian w tym roku, więc jest to rada czysto ekonomiczna, aby nie kupować tego modelu, dopóki nie pojawi się nowszy.

7. Zegarek Apple 7

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

Nie aktualizuj zegarka Apple Watch do wersji 7 przed wydaniem wersji 8. Jest to nierozsądne, zwłaszcza biorąc pod uwagę górę plotek o możliwych aktualizacjach przyszłych smartwatchów. Skoro można poczekać - dlaczego nie? Co więcej, istnieje dobra opcja, aby zaoszczędzić od 30 USD, jeśli kupisz po ogłoszeniu nowego produktu, jeśli nie spodoba ci się na prezentacji.

8. Mac mini

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

Apple od jakiegoś czasu pracuje nad nowym komputerem Mac mini, jednym z chipem M2 i jednym z M2 Pro. Co więcej, jest prawdopodobne, że nowa wersja otrzyma świeższy design, a cena za poprzednie generacje spadnie jeszcze niżej.

Dlatego wstrzymaj się z zakupem kompaktowego komputera, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze. Nawet na rynku wtórnym będzie szansa na wyrwanie nowszego modelu za rozsądniejszą cenę.

9. Apple Watch Series 3

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

Czego nie kupować teraz? Zegarek Apple 3 . To już nie jest obecny model i nie jest jasne, dlaczego nadal je sprzedaje. Być może jako budżetowa alternatywa dla Apple Watch SE, ale dla porównania lepiej kupić ten sam SE ze świeżym procesorem niż trzecią generację.

Nie kupuj Apple Watcha 3, lepiej opiekuj się prezentacją na Apple Watchu 4 lub nowym Apple Watch SE 2. Bo trzecia generacja to, no cóż, kompletnie nieopłacalny zakup w 2022 i 2023 roku.

10 komputerów Mac Pro

10 urządzeń Apple, których nie powinieneś teraz kupować

Warto też poczekać na zakup wydajnego komputera. W końcu nadchodzi wersja na M2 Extreme, która będzie mocniejsza i najprawdopodobniej otrzyma nowy projekt. Najprawdopodobniej nowość zostanie zaprezentowana później jesienią, a nie we wrześniu, więc trzeba poczekać. Ale zaufaj mi, będzie warto.