iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | 10 powodów, dla których warto kupić MacBooka Air M1 po premierze MacBooka Air M2
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/10/22

10 powodów, dla których warto kupić MacBooka Air M1 po premierze MacBooka Air M2

Nowy MacBook Air M2 jest z pewnością dobry. Ale model M1 jest nadal aktualny, oto 10 powodów.10 powodów, dla których warto kupić MacBooka Air M1 po premierze MacBooka Air M2

Nie tak dawno Apple wypuściło zaktualizowanego MacBooka M2 (2022). Model bez wątpienia okazał się mocny i dość elegancki z wyglądu, dlatego zebrał wiele dobrych recenzji od krytyków i zachodnich mediów. Jednocześnie Cupertino nie usunął poprzedniej generacji MacBooka Air M1 z obecnych modeli. Ponieważ urządzenie pozostaje niedrogie, aktualne i nadal jest aktywnie kupowane.

Podajemy 10 powodów, aby wybrać i kupić MacBook Air M1 zamiast nowego.

1. Współczynnik kształtu

10 powodów, dla których warto kupić MacBooka Air M1 po premierze MacBooka Air M2

Podczas gdy nowy projekt wygląda świeżo, MacBook Air M1 łączy w sobie wszystko, co stworzył sam Steve Jobs. Elegancki design, prosty kształt klina, wystarczająco lekki, aby zmieścić się w kopercie. Jeśli jesteś zwolennikiem klasyki, ten model będzie dla Ciebie odpowiedni.

2. Moc wystarczy

10 powodów, dla których warto kupić MacBooka Air M1 po premierze MacBooka Air M2

Potencjał układu M1 nie został jeszcze w pełni ujawniony. Wielu programistów aplikacji dopiero zaczyna wdrażać wsparcie i optymalizować swoje programy. Ale pierwsza generacja M1 jest już dość potężnym chipem, który pozostanie aktualny przez co najmniej pięć lat. Nie musisz przepłacać za moc, której nie wykorzystasz.

3. Przystępna cena!

MacBook Air M1 to najtańszy MacBook w 2022 roku. I najprawdopodobniej tak pozostanie jeszcze przez dwa lata, bo usunięcie opcji budżetowej nie jest dla Apple korzystne. To najlepszy model pod względem funkcji, mocy i ceny.

4. Dostępność

Zdobycie nowego MacBooka Air M2 na Ukrainie w dobrej cenie jest dość trudne (ze względu na niestabilny kurs dolara). Dodatkowo istnieje ryzyko przepłacenia za nowość, chyba że kupisz ją w Europie lub lokalnie w USA.

5. To samo powietrze

Jeśli porównamy dwa modele: nowy i stary, zobaczymy w nowym produkcie wszystkie te same niedociągnięcia, których nie lubiliśmy w poprzednich generacjach. MacBook Air M2 nadal nie jest idealny, przyrost mocy M2 nie jest tak duży, a chłodzenie wciąż nie ma chłodnic, więc możliwe jest przegrzanie. W każdym razie, jeśli potrzebujesz czegoś mocnego, lepiej wziąć Pro, a jeśli spojrzysz w stronę Air, M1 nadaje się również do pracy biurowej i studentów.

6. Naprawa jest łatwiejsza

10 powodów, dla których warto kupić MacBooka Air M1 po premierze MacBooka Air M2

W przypadku nowych produktów przez pewien czas będzie trudno dostarczyć i znaleźć części, jeśli urządzenie się zepsuje. Z MacBookiem Air M1 takiego problemu nie będzie, bo model jest już dostępny na rynku, rzemieślnicy nauczyli się z nim pracować i mogą szybko zdobyć potrzebne części.

7. Przegrzanie

Chip M2 jest krytykowany z powodu przegrzania. W MacBooku Pro M2 problem ten jest łatwiejszy do naprawienia, ponieważ są chłodnice. Niestety w wersji Air ich nie ma, więc chip może być w przyszłości spowolniony, aby nie stwarzał problemów użytkownikom.

8. Możesz kupić używanego MacBooka Air M1

Do tego MacBook Air M1 jest w skarbonce – teraz jest aktywnie sprzedawany na rynku sprzętu używanego, a zakup wersji Open Box za niewielkie pieniądze jest równie łatwy jak wyłuskanie gruszek. Dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić na zakupie gadżetu, dlaczego nie skorzystać z Trade In lub przyjrzeć się bliżej używanym urządzeniom?

9. Więcej pamięci

10 powodów, dla których warto kupić MacBooka Air M1 po premierze MacBooka Air M2

Za tę samą cenę, jaką kupisz 8 GB RAM i 256 GB SSD w MacBooku Air M2, możesz dostać MacBooka Air M1 z 16 GB RAM na 256 GB SSD. Będzie to lepsza opcja dla grafików pracujących w programach Photoshop, Lightroom lub do edycji wideo.

10 powodów, dla których warto kupić MacBooka Air M1 po premierze MacBooka Air M2

10. Klasyk nadal wygra

Pomimo jasnych kolorów obudów Midnight i Starlight, najpopularniejszym wyborem będzie Silver – klasyczna opcja, która nigdy nie wyjdzie z mody. Dlatego przepłacanie za nowy kolor i format również nie ma sensu. Co więcej, jak pokazała praktyka z kolorowym lakierem Space Grey i Gold na obudowie, występuje nieprzyjemna właściwość blaknięcia i ścierania.