iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | 10 funkcji do zainstalowania na iPhonie 14 Pro | 14 Pro Max
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/20/22

10 funkcji do zainstalowania na iPhonie 14 Pro | 14 Pro Max

Przygotowaliśmy listę 10 przydatnych opcji, które warto wypróbować w nowym telefonie iPhone 14 Pro i Pro Max.10 funkcji do zainstalowania na iPhonie 14 Pro | 14 Pro Max

Nowy iPhone 14 Pro i Pro Max mają zaktualizowane specyfikacje, fajne funkcje oraz dzwonki i gwizdki. Niektóre opcje są wyłączne dla tych odmian. Przygotowaliśmy wybór 10 przydatnych ustawień, które należy najpierw przetestować.

1. Zdjęcia ProRAW 48 MP

10 funkcji do sprawdzenia na iPhone 14 Pro i Pro Max

Wariacje iPhone'a 14 Pro obejmują zaktualizowany system tylnego aparatu, który może robić 48-megapikselowe zdjęcia w trybie ProRAW. Można go włączyć, przechodząc do Ustawienia > Aparat > Formaty > Apple ProRAW . Następnie w interfejsie aparatu powinien pojawić się odpowiedni przycisk o nazwie RAW. Dzięki niemu możesz włączać i wyłączać opcję bez wychodzenia z interfejsu aplikacji.

Zdjęcia w formacie ProRAW zawierają bardziej szczegółowy obraz, co ułatwia edycję. Warto jednak pamiętać, że takie zdjęcia zajmują dużo miejsca (75 MB lub więcej).

2. Tryb kinowy 4K

10 funkcji do sprawdzenia na iPhone 14 Pro i Pro Max

Wszystkie cztery modele z linii iPhone 14 mają teraz możliwość nagrywania filmów kinowych. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz przejść do Ustawienia > Aparat > Nagrywanie kinowe ([email protected] / [email protected]).

3. Zoptymalizuj tryb działania w słabym świetle

10 funkcji do sprawdzenia na iPhone 14 Pro i Pro Max

4 nowe iPhone'y obsługują technologię Action Mode. Ten tryb działa jak wbudowany stabilizator podczas nagrywania filmów.

Korzystając z trybu akcji w słabych warunkach oświetleniowych, możesz zoptymalizować go bezpośrednio w ustawieniach. Przechodząc do aplikacji Aparat > Nagrywanie wideo > Tryb słabego oświetlenia.

4. Wsparcie audio przy starcie

Ponadto wszystkie 4 nowe urządzenia iPhone są wyposażone w funkcję, która umożliwia odtwarzanie określonego dźwięku po włączeniu i wyłączeniu zasilania. Tę opcję można włączyć, przechodząc do Ustawienia> Dostępność> Audio/wideo> Dźwięki podczas uruchamiania i wyłączania.

5. Wyłącz zawsze włączony wyświetlacz

10 funkcji do sprawdzenia na iPhone 14 Pro i Pro Max

Nowa technologia Always-On Display domyślnie działa w iPhone 14 Pro i Pro Max. Możesz go również wyłączyć w dowolnym momencie, przechodząc do opcji Ustawienia > Wyświetlacz i jasność > Zawsze włączone.

Przypomnijmy, że funkcja Always-On Display umożliwia wyświetlanie na wyłączonym wyświetlaczu takich informacji jak data, widżety, tapety i przychodzące wiadomości.

Nowe funkcje w iOS 16

6. Dotykowa informacja zwrotna

10 funkcji do sprawdzenia na iPhone 14 Pro i Pro Max

Aktualizacja iOS 16 dodała opcję haptycznej informacji zwrotnej. Jest podobny do opcji na urządzeniach z Androidem. iPhone może lekko wibrować po naciśnięciu każdego klawisza podczas pisania, co stanowi fizyczne potwierdzenie naciśnięcia klawisza.

Aby włączyć to ustawienie, musisz przejść do Ustawienia > Dźwięki i haptyka > Reakcja klawiatury > Haptyka.

7. Dodawanie ikony procentu

10 funkcji do sprawdzenia na iPhone 14 Pro i Pro Max

iOS 16 wprowadził funkcję, która pozwala zobaczyć procent naładowania na pasku stanu. Teraz nie musisz przesuwać palcem w dół, aby zobaczyć kwotę opłaty w liczbach.

Aby włączyć tę funkcję, musisz przejść do Ustawienia> Bateria> Procent baterii.

8. Automatycznie wysyłaj wiadomości z Siri

10 funkcji do sprawdzenia na iPhone 14 Pro i Pro Max

Wcześniej automatyczne powiadomienia nie były możliwe bez wcześniejszego potwierdzenia. iOS 16 ma tę funkcję. Aby włączyć tę opcję, musisz przejść do Ustawienia> Siri i wyszukiwanie> Wysyłaj wiadomości automatycznie.

Dodatkowo tę funkcję można również włączyć, gdy iPhone jest podłączony do słuchawek lub CarPlay.

9. Zakończ połączenie z Siri

10 funkcji do sprawdzenia na iPhone 14 Pro i Pro Max

W iOS 16 asystent głosowy może zakończyć połączenie. Aby to zrobić, musisz powiedzieć „Hej Siri, rozłącz się”. Podobną funkcję można aktywować, przechodząc do Ustawienia> Siri i wyszukiwanie> Odrzucanie połączeń.

10. Wyświetl hasło Wi-Fi

10 funkcji do sprawdzenia na iPhone 14 Pro i Pro Max

W aktualizacji do iOS 16 możesz zobaczyć hasło do sieci Wi-Fi, z którą wcześniej się łączyłeś. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Wi-Fi> Wybierz sieć> Kliknij wiersz, w którym powinno znajdować się hasło. Następnie zaloguj się za pomocą Face ID.