iLounge | Artykuły | 💙 Porady | 10 wskazówek dotyczących AirPods dla początkujących
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 12/29/22

10 wskazówek dotyczących AirPods dla początkujących

Właśnie kupiłeś AirPods? Oto, co musisz wiedzieć o tych bezprzewodowych słuchawkach dousznych!10 wskazówek dotyczących AirPods dla początkujących

Często piszemy poradniki o tym, co właściciele nowych iPhone'ów powinni wiedzieć lub co najpierw pobrać, jeśli kupili komputer Mac. Ale bardzo rzadko zwracamy uwagę na to, co należy zrobić ze słuchawkami AirPods, aby słuchawki działały dłużej i służyły dłużej niż rok.

W tej instrukcji zbierzemy wszystkie interesujące chipy i różne niuanse, które musisz znać podczas korzystania ze słuchawek Apple. Jest odpowiedni dla początkujących, którzy właśnie kupili swoje pierwsze AirPods lub profesjonalistów, którzy chcą sprawdzić się w prawidłowym korzystaniu z urządzenia.

1. Pamiętaj, aby kupić etui

Będąc posiadaczem AirPods od ponad trzech lat i mając za sobą wiele recenzji sprzętu, mogę z całą pewnością powiedzieć, że jest to najważniejsza wskazówka, której nie można zignorować, jeśli nie chce się chodzić z całkowicie porysowana obudowa w ciągu kilku dni. Nawet najtańsze etui uratuje Twoje słuchawki przed zarysowaniami. Dlatego lepiej od razu kupić AirPods z etui i założyć je po podłączeniu zestawu słuchawkowego do telefonu.

Pamiętaj, że AirPods dosłownie drapią w powietrzu. Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny.

2. AirPods nie działają z iPhonem

Możesz łatwo podłączyć AirPods do Androida za pomocą ustawień Bluetooth. Grają dobrze, ale jeśli mówimy o konkretnych cechach - dźwięk przestrzenny, przezroczystość, redukcja szumów - mogą nie działać poprawnie. Traci też część tej „magii” ekosystemu Apple.

Ale jeśli musisz pilnie iść do mity ze słuchawkami, na przykład przez działającego Androida, lub pożyczyć je znajomemu, możesz używać tych słuchawek z innymi smartfonami. Podobnie jak w przypadku iPhone'a, możesz używać zestawów słuchawkowych Sony, Bose, Beats i innych.

3. Słuchawki można łatwo znaleźć

Ponieważ są to bezprzewodowe wkładki douszne, możesz się zastanawiać, gdzie upuściłeś jedną z wkładek dousznych lub gdzie umieściłeś etui. Dość standardowa historia, zwłaszcza jeśli gdzieś szybko jechało się i nie zwracało się uwagi, gdzie podziała się jedna z „części” zestawu słuchawkowego.

Firma Apple znacznie ulepszyła już możliwości wyszukiwania, więc teraz łatwo jest znaleźć wszystko, co można zgubić za pomocą usługi Latitude. Najważniejsze jest to, że twoje słuchawki są w sieci Latitude, a jeszcze lepiej, jeśli nie zostały jeszcze odłączone od połączenia iPhone'a.

Następnie wystarczy przejść do programu i wywołać wyszukiwanie krok po kroku lub rozpocząć odtwarzanie dźwięku na obudowie (AirPods Pro 2) lub słuchawkach.

4. Przestrzenny dźwięk jak nowe wrażenia słuchowe

Dźwięk przestrzenny to nowa funkcja w AirPods. Jest dostępny dla wszystkich słuchawek bezprzewodowych drugiej generacji. Dźwięk przestrzenny otwiera nowy, 360-stopniowy dźwięk, który rozprzestrzenia się jak na koncercie.

W AirPodsach Pro 2 | AirPodsy 3 | AirPods Pro mają również dostępne śledzenie głowy. Uzupełnia to możliwości dźwięku przestrzennego, a wraz z obrotem głowy muzyka może się dostosowywać, rozprzestrzeniając się z różnych kierunków od pozycji źródła (smartfon, tablet, laptop).

Aby włączyć dźwięk przestrzenny, musisz przytrzymać ikonę dźwięku w Centrum sterowania. Ważne jest, aby słuchawki były podłączone do iPhone'a. Możesz także zarządzać tą opcją, przechodząc do Ustawienia → Twoje AirPods → Dźwięk przestrzenny .

5. Oszczędzaj baterię

Aby dłużej słuchać muzyki, możesz zmieniać słuchawki. Ten lifehack nieustannie ratuje mnie w drodze, gdy muszę gdzieś jechać na dłużej niż 10 godzin. Wystarczy umieścić jedną wkładkę douszną w etui na 1-3 minuty, a następnie wymienić. Ponieważ kilka minut ładowania w etui może zapewnić nawet godzinę słuchania, jest to przydatna wskazówka, aby wydłużyć czas użytkowania.

6. Skontaktuj się z Siri

Siri potrafi bardzo dużo: zadzwonić do wskazanego kontaktu, przełączyć utwór, podgłośnić/zmniejszyć, położyć na brzuchu, przeczytać wiadomość, odpowiedzieć na nią zgodnie ze swoim dyktando. Niestety język ukraiński nie jest jeszcze dostępny, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że przyzwyczaiłam się już do komunikowania się z nią po angielsku.

Poza tym to świetny sposób na ćwiczenie wymowy i mały krok w kierunku pozbycia się dyskomfortu publicznego mówienia po angielsku. Spróbuj, gwarantuję, że szybko się przyzwyczaisz. Co więcej, poproszenie asystenta o oddzwonienie do kogoś przez słuchawki jest wygodniejsze niż sięganie po telefon. Zwłaszcza zimą, kiedy się spieszysz lub gdzieś jedziesz.

Aby odpowiadać na wiadomości za pomocą Siri w słuchawkach, aktywuj Powiadamianie o połączeniach w Ustawienia → Siri i szukaj .

7. Zmień nazwę słuchawek

Jeśli w biurze jest 10 pracowników ze słuchawkami AirPods, znalezienie wśród nich własnego może być trudne, nawet jeśli Apple ma funkcję automatycznego łączenia. Ponadto wielu użytkowników może chcieć nadać swoim słuchawkom niestandardowe nazwy.

Możesz zmienić nazwę, przechodząc do Ustawienia → Twoje AirPods → Imię .

Nowa nazwa pojawi się na zsynchronizowanych urządzeniach iCloud oraz w sieci Bluetooth. Do tytułu można dodać emotikony