iLounge | Newsy | Założyciel Spotify pomaga opracować skaner zdrowia ciała oparty na sztucznej inteligencji
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/06/23

Założyciel Spotify pomaga opracować skaner zdrowia ciała oparty na sztucznej inteligencji

Skaner szwedzkiej firmy, który współtworzył założyciel Spotify, może wykrywać i mierzyć wzrost znamion, wysypek i plam starczych.Założyciel Spotify pomaga opracować skaner zdrowia ciała oparty na sztucznej inteligencji

Założyciel Spotify, Daniel Ek, będzie pracował w branży medycznej. Podobno był wymieniany jako jeden z założycieli projektu Neko Health. Ten startup ma za zadanie skanować ciało za pomocą sztucznej inteligencji.

Założyciele firmy, Hjalmar Nilsson i Daniel Eco, stworzyli ten projekt, aby pomóc wszystkim zachować zdrowie za pomocą środków zapobiegawczych i wczesnego wykrywania.

Neko Health to nieinwazyjny skaner ciała. Może wykryć wzrost znamion, wysypek i zmian barwnikowych. Dodatkowo urządzenie może monitorować nieprawidłowości w pracy serca, ciśnienie krwi i puls w całym ciele.

Działa w zakresie 360 stopni i obejmuje ponad 70 czujników, które dostarczają danych na temat serca, naczyń krwionośnych, układu oddechowego, mikrokrążenia i wielu innych wskaźników zdrowia człowieka.

Koszt urządzenia to 190 dolarów. Urządzenie jest obecnie dostępne w sprzedaży w Szwecji.

źródło: theverge