iLounge | Nowości | YouTube otrzymał aktualizację projektu w porównaniu ze starym
Nowości
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/27/22

YouTube otrzymał aktualizację projektu w porównaniu ze starym

Aplikacja YouTube została zaktualizowana i ma teraz ciemniejszy wygląd. Porównaliśmy zaktualizowany projekt ze starym wyglądem.YouTube otrzymał aktualizację projektu w porównaniu ze starym

W poniedziałek aplikacja YouTube zaprezentowała nowy projekt. Sam program YouTube nie zmienił się radykalnie, ale zestaw ustawień zapewnia aktualizację, której wcześniej nie było.

Gdy wejdziesz na YouTube na Androida lub iOS, powinieneś zobaczyć komunikat Nowy wygląd, nadal YouTube (po otrzymaniu aktualizacji z serwera).

Pierwszą godną uwagi aktualizacją jest to, że tło YouTube jest teraz ciemniejsze. Jest podobny do koloru interfejsu YouTube Music.

W sekcji Biblioteka małe ikony wideo mają zaokrąglone rogi. Dodatkowo ta innowacja została zastosowana do przeprojektowania strony internetowej.

YouTube otrzymał aktualizację projektu w porównaniu ze starym

Ponadto YouTube wyświetli teraz miniaturę okładki u góry. Przyciski w kształcie pigułki stały się bardziej widoczne (do edycji i pobierania). Nawiasem mówiąc, teraz takie przyciski są w kółkach.

Tryb otoczenia jest domyślnie włączony. Z tego powodu część na górze i na dole tego, co oglądasz, przechodzi na pasek stanu i opis filmu. Ale tę funkcję można wyłączyć, klikając ikonę ustawień w prawym górnym rogu i wybierając czwartą pozycję w menu.

Kliknięcie poniżej filmu (w dowolnym momencie) otworzy opisy.

YouTube otrzymał aktualizację projektu w porównaniu ze starym

Aktualizacja programu zastąpiła linki do tabliczek z nazwą filmu. Nazwa kanału jest wyświetlana poniżej. Ponadto Google zaktualizował przycisk subskrypcji, dzięki czemu nie jest już czerwony.

Następnie znajduje się lista podstawowych czynności, takich jak Kciuk w górę/w dół, Udostępnij, Utwórz, Pobierz, Dziękuję, Wytnij, Zapisz.

YouTube otrzymał aktualizację projektu w porównaniu ze starym

Komputer YouTube.com otrzymał kilka funkcji motywu materiałów (nie są one dostępne na urządzeniach mobilnych). Na przykład karuzela tuż pod paskiem wyszukiwania używa teraz zaokrąglonych prostokątów zamiast pigułek, a równie zaokrąglone miniatury filmów są tutaj znacznie bardziej widoczne. Oprócz ciemnego motywu strona wideo otrzymała te same ustawienia, co układ pod wideo.

Źródło: 9to5google