iLounge | Newsy | Jaki będzie iPadOS 17 — projektant pokazał na nowej koncepcji
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/16/23

Jaki będzie iPadOS 17 — projektant pokazał na nowej koncepcji

Ty też czekasz na iPadOS 17? Oto, czym ona może być!Jaki będzie iPadOS 17 — projektant pokazał na nowej koncepcji

Oczywiście wszyscy czekamy z niecierpliwością na premierę iPadOS 17, nie mniej niż aktualizację iOS 17 dla obsługiwanych iPhone. Chociaż nie ogłoszono żadnych oficjalnych informacji na temat tego, jaki będzie iPadOS 17, projekt koncepcyjny Parkera Ortolaniego trafił już na pierwsze strony gazet w Internecie. Koncepcja Parkera Ortolaniego dla iPadOS 17 koncentruje się na prostocie, użyteczności i zwiększonej produktywności.

Ulepszenie menedżera sceny

Jaki będzie iPadOS 17 — projektant pokazał na nowej koncepcji

Jedną z największych skarg na Stage Managera jest to, że może być mylący dla użytkowników, którzy nie znają tej funkcji. Koncepcja Ortolaniego obejmuje bardziej przyjazne dla użytkownika funkcje, takie jak schludne sceny, tryby ostrości i interfejs typu Mission Control, który pozwala użytkownikom kontrolować aplikacje w tym samym czasie.

Zaktualizowany ekran blokady

Jaki będzie iPadOS 17 — projektant pokazał na nowej koncepcji

Twórca koncepcji pokazał też nowy ekran blokady tabletu. Marzy o przywróceniu funkcji Dzisiaj, dodaniu widżetów do ekranu blokady iOS i dostosowaniu ekranu blokady za pomocą różnych czcionek, trybów ostrości i aktywnych widżetów.

Jaki będzie iPadOS 17 — projektant pokazał na nowej koncepcji

Ortolani uważa, że ekran główny iPada nieco się cofnął w ostatnich latach. Chociaż dostaliśmy kilka widżetów, format siatki wciąż nieprzyjemnie wiąże użytkownika. Dlatego oferuje możliwość umieszczania aplikacji i widżetów w dowolny sposób.

Nowe funkcje Apple Pencil

Jaki będzie iPadOS 17 — projektant pokazał na nowej koncepcji

Projektant nie ominął nowych funkcji rysika Apple Pencil, które uczynią go jeszcze bardziej użytecznym dla artystów i zwykłych użytkowników. W szczególności sugeruje dodanie tarczy zegarka, która będzie oferować skróty do narzędzi po najechaniu Apple Pencil na element lub aplikację. Ta funkcja pozwoli Ci szybciej i wydajniej edytować i zarządzać dokumentami.

Chociaż są to tylko koncepcje, dają nam wyobrażenie o tym, czego możemy się spodziewać i na jakie ulepszenia mamy nadzieję w kolejnym oprogramowaniu tabletu. Jak Wam się podoba nowy koncept iPadOS 17? Napisz w komentarzach!

źródło: 9to5mac