iLounge | Nowości | Badanie pokazuje, jak wiek wpływa na korzystanie z urządzeń Apple
Nowości
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/09/23

Badanie pokazuje, jak wiek wpływa na korzystanie z urządzeń Apple

CIRP przeprowadził badanie wieku użytkowników iPhone'a, Maca, iPada. Połowa użytkowników ma mniej niż 34 lata.Badanie pokazuje, jak wiek wpływa na korzystanie z urządzeń Apple

Firma badawcza CIRP opublikowała nowy raport zatytułowany „Apple Ecosystem Age Profile”, który analizuje wpływ wieku na korzystanie z iPhone, iPad i komputera Mac.

W tym badaniu CIRP chciał dowiedzieć się, czy reputacja Apple jako „młodej marki” pasuje do wszystkich produktów firmy i jak różnią się dane demograficzne użytkowników iPhone'a, iPada i Maca. Wyniki pokazały, że około 50% wszystkich posiadaczy iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac jest w wieku od 18 do 34 lat, podczas gdy osoby w wieku od 18 do 44 lat stanowią ponad 70% użytkowników korzystających z tych trzech urządzeń.

Badanie pokazuje, jak wiek wpływa na korzystanie z urządzeń Apple

Mniej niż 30% właścicieli to osoby w wieku 45 lat i więcej.

Co ciekawe, właściciele komputerów Mac są nieco młodsi od posiadaczy iPhone'ów i iPadów, co wskazuje, że laptop Apple'a jest szczególnie popularny wśród młodszych grup demograficznych. Jednak ogólnie wszystkie trzy urządzenia mają podobny rozkład wiekowy.

Na podstawie badania można stwierdzić, że Apple kieruje wszystkie swoje strategie marketingowe według wieku, celując w młodsze pokolenie, które jest skłonne zapłacić więcej za markę. CIRP zaznaczył również, że w przyszłości będzie nadal monitorował zmiany tych wskaźników.

źródło: 9to5mac