iLounge | Newsy | Xiaomi wprowadziło inteligentne okulary AR Glass Discovery Edition
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 02/28/23

Xiaomi wprowadziło inteligentne okulary AR Glass Discovery Edition

Xiaomi pokazało bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Wireless AR Glass Discovery Edition oparty na Snapdragon XR2 Gen 1.Xiaomi wprowadziło inteligentne okulary AR Glass Discovery Edition

Xiaomi wprowadziło nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Wireless AR Glass Discovery Edition, który łączy świat cyfrowy i rzeczywisty bez przywiązania do smartfona.

Xiaomi wprowadziło inteligentne okulary AR Glass Discovery Edition

Zestaw słuchawkowy waży zaledwie 126 g i jest wykonany ze stopu magnezu i tytanu oraz włókna węglowego. Jest zasilany przez specjalnie zaprojektowaną baterię z anodą krzemowo-tlenową w celu zmniejszenia masy. Urządzenie zawiera zaawansowany system śledzenia dłoni, który pozwala użytkownikom na interakcję z wirtualnym światem za pomocą gestów.

Sercem zestawu słuchawkowego jest układ Snapdragon XR2 Gen 1, który znajdziemy w Meta Quest Pro. Nawiasem mówiąc, urządzenie można podłączyć do nowych smartfonów, takich jak Xiaomi 13.

Do oglądania na bezprzewodowym AR Glass Discovery Edition dostępna jest para pryzmatycznych wyświetlaczy microOLED, które zapewniają wyświetlanie o dużej gęstości pikseli przy mniejszej utracie jasności niż inne wyświetlacze. Przednia soczewka jest elektrochromatyczna, automatycznie przyciemniająca się, gdy użytkownik musi skupić się na wirtualnym świecie.

Plotka głosi, że Xiaomi bardzo poważnie podchodzi do wirtualnych światów, dlatego opracowuje szereg urządzeń z opcjami AR, VR, MR. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Apple przygotowuje się również do wprowadzenia w tym roku swojego pierwszego zestawu słuchawkowego do wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie Xiaomi to ruch koncepcyjny, więc jego data premiery, dostępność w sprzedaży i cena wciąż nie są znane.

źródło: engadget