iLounge | Newsy | Co nowego w iOS 16 Beta 6
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/16/22

Co nowego w iOS 16 Beta 6

W iOS 16 Beta 6 zaktualizowana ikona procentowej baterii jest nadal niedostępna na niektórych iPhone'ach. Zwiększono też funkcjonalność ikony w trybie oszczędzania energii.Co nowego w iOS 16 Beta 6

Nie tak dawno temu została wydana aktualizacja iOS 16 Beta 6 dla programistów, w której po raz pierwszy od premiery iPhone X widoczna stała się ikona procentu baterii (bez wchodzenia do Centrum sterowania).

Nowa ikona jest wyświetlana bezpośrednio wewnątrz ikony ładowania, a nie po lewej stronie, jak to było wcześniej.

Ikona baterii pozostaje całkowicie biała, dopóki procent baterii nie spadnie do 20 procent. Następnie niewielka część staje się czerwona, a reszta miejsca jest przezroczysta.

Ale taka zaktualizowana ikona ładowania nie jest dostępna dla wszystkich modeli. Niektóre modele iPhone'a z wycięciem nie otrzymały nowej ikony ładowania. Chociaż być może programiści naprawią i rozszerzą tę funkcję w przyszłości.

Ponadto w trybie oszczędzania energii w systemie iOS 16 Beta 6 możesz teraz wyłączyć procent baterii w tle. Wcześniej ta funkcja nie była dostępna. Teraz użytkownicy, którzy wyłączyli procent baterii, nie zobaczą go, nawet jeśli włączony jest tryb oszczędzania energii.

Nawiasem mówiąc, Apple nie wprowadził żadnych zmian w interfejsie procentowym baterii, który pozostaje taki sam jak w iOS 16 beta 5.

Źródło: macrumors