iLounge | Nowości | Wycięcie wyświetlacza iPhone 14 Pro będzie solidne
Nowości
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/01/22

Wycięcie wyświetlacza iPhone 14 Pro będzie solidne

Według plotek wycięcie w ekranie nowego modelu iPhone’a 14 Pro będzie jednym ciągłym paskiem, bez dziurki.Wycięcie wyświetlacza iPhone 14 Pro będzie solidne

Pojawiła się informacja, że wycięcie na wyświetlaczu iPhone’a 14 Pro będzie solidne i niepodzielne na pewne elementy.

Najprawdopodobniej, aby wycięcie wydawało się solidne, używane jest specjalne oprogramowanie. Daje to wrażenie, że dwa wycięcia wyświetlacza wyglądają jak jedno. Oznacza to, że oddzielne elementy nadal pozostaną, ale nie będą zauważalne. Tak więc wydaje się, że wycięcie jest całkowicie integralne.

Jeśli wierzyć plotkom, przestrzeń między dwoma wycięciami powinna być wykorzystana do wyświetlania wskaźników prywatności mikrofonu i kamery. Dodatkowo ta zmiana pomoże w przeprojektowaniu aplikacji Aparat.

Mark Gurman z Bloomberga potwierdził te plotki, mówiąc, że są prawdziwe. Uważa, że wyświetlacz iPhone'a 14 Pro zostanie wyposażony w zunifikowany zamiennik wycięcia, który wygląda tak, jakby miał jedno szerokie wycięcie.

Ponadto pustą przestrzeń między dwoma wycięciami można wykorzystać do wyświetlania zielonych i żółtych wskaźników prywatności. W ten sposób Apple w iPhonie 14 Pro może powielić funkcję MacBook, który zawsze ma widoczną zieloną diodę LED, gdy aparat jest w użyciu.

Najprawdopodobniej Apple może planować umożliwienie użytkownikom klikania tych wskaźników, aby zobaczyć przejrzystą listę aplikacji, z których korzystają.

Źródło: 9to5mac