iLounge | Newsy | Apple wyda nową aplikację w iOS 17
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/24/23

Apple wyda nową aplikację w iOS 17

Wygląda na to, że iOS 17 będzie miał nową aplikację, która będzie ukierunkowana na zdrowie psychiczne.Apple wyda nową aplikację w iOS 17

Apple pracuje nad nową aplikacją, która powinna pojawić się w iOS 17 . Będzie to ciekawy program do prowadzenia pamiętnika. Ale to, co będzie w nim niezwykłe, to natywna integracja z innymi aplikacjami i funkcjami iPhone'a.

Źródło Wall Street Journal donosi, że Apple chce opracować i wdrożyć specjalną aplikację dziennika w nowym oprogramowaniu, aby konkurować na rynku technologii związanych ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób, ale uważa się, że program będzie w stanie odróżnić grupy przyjaciół poza pracą od współpracowników, określając fizyczną bliskość użytkownika do innych osób. Dodatkowo, w oparciu o sztuczną inteligencję, aplikacja będzie mogła analizować typowy dzień użytkownika, robić dla niego krótkie notatki, identyfikować stresory i wydawać rekomendacje.

Projektant Parker Ortolani stworzył koncepcję Apple Journal w iOS 17. Według jego pomysłu będzie to coś w rodzaju Notes + Health, w którym można zsynchronizować swoje pamiętniki z iCloud, podzielić je na grupy i poprosić o radę.

Dziennikarstwo jest użyteczną techniką psychologiczną. Ponadto istnieje teraz trend w kierunku odrodzenia „dzienników szkolnych”, a ponieważ Apple jest skierowany do szerokiego grona odbiorców, taki układ w iOS 17 będzie przydatnym dodatkiem do oprogramowania układowego. Nie jest jeszcze jasne, czy będzie dostępna wyłącznie na iOS, czy też będzie dostępna na innych urządzeniach Apple.

Apple na razie nie skomentował tych plotek, więc nie jest jeszcze jasne, czy aplikacja znajdzie się w finalnej wersji iOS 17, czy też zostanie dodana po kilku aktualizacjach. Ale o tym wszyscy dowiemy się już na WWDC 2023.

źródło: 9to5mac