iLounge | Newsy | Widżety staną się podstawową częścią systemu watchOS 10
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/01/23

Widżety staną się podstawową częścią systemu watchOS 10

Nowa aktualizacja watchOS 10 skupi się na widżetach.Widżety staną się podstawową częścią systemu watchOS 10

Według Marka Gurmana z Bloomberga, w nadchodzącym systemie watchOS 10 interfejs Apple Watch otrzyma zupełnie nowy system widżetów.

Widżety będą głównym tematem tegorocznej aktualizacji Apple Watch. Możesz śledzić promocje, nakładać widżety jeden na drugi, śledzić święta z kalendarza na zegarku, śledzić aktywność i procent baterii wszystkich urządzeń. Jak mówi Gurman, widżety będą podobne do tarczy zegarka Siri wprowadzonej w systemie watchOS 4.

Widżety (niezupełnie takie, jakie znamy) były zawarte w oryginalnym Apple Watch w postaci Spojrzeń, ale ta technologia została usunięta po kilku latach. Nowy interfejs będzie podobny do stosów widżetów w systemach iOS 16 i iPadOS 16, które umożliwiają użytkownikom układanie wielu widżetów w folderze (stos widżetów) i zarządzanie nimi poprzez przesuwanie palcem.

Ponadto funkcja korony zegarka Apple Watch może ulec zmianie. Na przykład kliknięcie go może uruchomić nowy widżet zamiast przechodzenia do ekranu głównego. Według informatora będzie to największa aktualizacja oprogramowania Apple Watch od czasu jego wprowadzenia. Będzie też najciekawiej, bo nowy Apple Watch 9 w tym roku wprowadzi tylko drobne aktualizacje.

źródło: macromors