iLounge | Newsy | Śledzenie poziomu glukozy we krwi Apple Watch nie będzie dostępne przez długi czas
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/27/23

Śledzenie poziomu glukozy we krwi Apple Watch nie będzie dostępne przez długi czas

Wygląda na to, że Apple nie doda w najbliższym czasie technologii śledzenia poziomu glukozy we krwi do zegarka Apple Watch.Śledzenie poziomu glukozy we krwi Apple Watch nie będzie dostępne przez długi czas

Inny raport Marka Gurmana z Bloomberg sugeruje, że technologia monitorowania poziomu glukozy we krwi opracowana dla Apple Watch prawdopodobnie nie zostanie wprowadzona na rynek w ciągu kilku lat.

Zdaniem eksperta firma poczyniła już znaczne postępy w rozwoju. Nie wymaga igły ani fizycznego nakłucia do pomiaru poziomu glukozy, ale Apple zajmie jeszcze kilka lat, aby przetestować go w grupach fokusowych i uzyskać zgodę rządu na przyjęcie smartwatcha.

Krzemowy chip fotoniczny może służyć do obliczania poziomu glukozy na inteligentnym zegarku. Pomaga emitować światło, które przenika przez skórę i jest odczytywane przez czujniki zegarka, podczas gdy specjalne algorytmy dekodują dane i określają liczbę potrzebnych cząsteczek. Póki co firma pracuje nad ulepszeniem algorytmów i zmniejszeniem modułu czytnika dla obudowy Apple Watcha. Taki proces, zdaniem eksperta, może trwać co najmniej od trzech do siedmiu lat.

Przypomnijmy, że ten rozwój firmy trwa od 2010 roku, kiedy to przejęto RareLight. Mniej więcej w tym samym czasie w sieci zaczęły pojawiać się plotki o dodaniu podobnego czujnika do zegarka Apple Watch. Przed tą zapowiedzią czekaliśmy na wprowadzenie nowej funkcji w Apple Watch 9.

Wcześniej Mark Gurman zapowiedział możliwe aktualizacje i funkcje, które pojawią się w iOS 17.

źródło: MacRumors