iLounge | Newsy | Nie potrzebujesz już hasła, aby zalogować się na swoje konto Google
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/04/23

Nie potrzebujesz już hasła, aby zalogować się na swoje konto Google

Google wprowadza klucze dostępu dla przyszłości bez hasła.Nie potrzebujesz już hasła, aby zalogować się na swoje konto Google

Firma Google ogłosiła, że rozwiązanie klucza kryptograficznego Passkeys jest teraz dostępne dla wszystkich kont Google na głównych platformach.

Jako wygodniejsza i bezpieczniejsza alternatywa dla haseł, klucze dostępu mogą zastąpić tradycyjne hasła, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i weryfikację SMS za pomocą lokalnego kodu PIN lub uwierzytelniania urządzenia biometrycznego, takiego jak Face ID lub odcisk palca. Dane biometryczne nie są udostępniane firmie Google, co zapewnia większe bezpieczeństwo i ochronę przed atakami typu phishing.

Google zacznie monitować o podanie hasła podczas logowania lub gdy wykryje potencjalnie podejrzaną aktywność. Przepustki do konta Google można przechowywać na dowolnym kompatybilnym sprzęcie, takim jak urządzenia z systemem iOS 16 lub Android 9, i udostępniać je między urządzeniami korzystającymi z usług, takich jak iCloud lub menedżerowie haseł. Hasła mogą zostać natychmiast unieważnione, jeśli użytkownik podejrzewa, że ktoś inny ma dostęp do jego konta lub jeśli zgubi urządzenie, na którym klucz był przechowywany.

Podczas gdy Google będzie nadal wspierać istniejące metody logowania, takie jak hasła w dającej się przewidzieć przyszłości, firma planuje ostatecznie całkowicie przejść na klucze.

źródło: The Verge