iLounge | Newsy | Wyniki Geekbench dotyczące chipa M2 Max wyciekły do ​​​​sieci
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/30/22

Wyniki Geekbench dotyczące chipa M2 Max wyciekły do ​​​​sieci

Wyniki testów z Geekbench chipa M2 Max pojawiły się w Internecie, wraz ze szczegółowymi recenzjami wydajności i szczegółowymi informacjami na temat krzemowego procesora Apple.Wyniki Geekbench dotyczące chipa M2 Max wyciekły do ​​​​sieci

Twitter opublikował wyniki testów Geekbench, które odnoszą się do konfiguracji Maca z chipem M2 Max (z 12-rdzeniowym procesorem i 96 GB pamięci). To właśnie ten Mac zawiera identyfikator Mac14.6, najprawdopodobniej może to być nowy MacBook Pro lub następna generacja Mac Studio.

Test Geekbench chipa ‌M2‌ Max uzyskał wynik 1853 w trybie jednordzeniowym i 13 855 w trybie wielordzeniowym. Dla porównania, układ M1 Max w Mac Studio uzyskał 1755 punktów w teście jednordzeniowym i 12333 w teście wielordzeniowym. Jeśli wyniki układu ‌M2‌ Max są prawidłowe, wzrost wydajności przyszłego układu będzie stosunkowo niewielki.

Przypomnijmy, że układ ‌M2‌, który został ogłoszony w czerwcu 2022 r., jest oparty na ulepszonej wersji procesu technologicznego 5 nm firmy TSMC. Nie jest jeszcze jasne, jaki proces produkcyjny będzie miał miejsce w nadchodzących układach ‌M2‌ Pro i ‌M2‌ Max. Ale jednocześnie mogą zawierać tę samą zaawansowaną technologię procesu 5 nm, co standardowy układ „M2”. Plotka głosi, że może przejść do 3 nm, oferując znaczny wzrost wydajności i efektywności energetycznej.

Zgodnie z wynikami, układ został przetestowany na komputerze Mac z systemem macOS Ventura 13.2. Ten system operacyjny nie jest jeszcze w fazie deweloperskiej ani publicznej wersji beta, ale Apple już nad nim pracuje wewnętrznie.

Plotka głosi, że pierwsze komputery Mac wyposażone w układy ‌M2‌ Pro i ‌M2‌ Max będą dostarczane ze zaktualizowanymi 14-calowymi i 16-calowymi MacBookami Pro. Pierwotnie modele MacBooka Pro miały zostać wydane między październikiem a listopadem, ale teraz oczekuje się, że zostaną wydane na początku 2023 roku.

źródło: macromors