iLounge | Newsy | macOS 13 Ventura otrzymuje nowy ekran powitalny i dynamiczną tapetę
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/06/22

macOS 13 Ventura otrzymuje nowy ekran powitalny i dynamiczną tapetę

Aktualizacja systemu operacyjnego macOS 13 będzie zawierać nowe dynamiczne tapety i wygaszacz ekranu.macOS 13 Ventura otrzymuje nowy ekran powitalny i dynamiczną tapetę

Firma Apple ogłosiła niedawno kolejną wersję systemu Mac OS, macOS Ventura (macOS 13), podczas imprezy WWDC 2022. Aktualizacja powinna obejmować lepszą łączność między urządzeniami Mac i iOS, a także inne ulepszenia aplikacji systemowych. Dodatkowo aktualizacja przyniesie nowe piękne tapety, które możesz pobrać na swoje urządzenie.

Nowe tapety w aktualizacji oprogramowania macOS 13 zawierają obrazy abstrakcyjnych kształtów w kolorze pomarańczowym na niebieskim tle. Na razie te tapety są dołączone do wersji beta programisty macOS Ventura.

macOS 13 Ventura otrzymuje nowy ekran powitalny i dynamiczną tapetę

Dodatkowo wersja beta ma dodatkowy widok kwiatu Ventury, który jest wyświetlany w trybie dynamicznym.
Ten rodzaj tapety zmienia się w zależności od pory dnia lub nocy. Dynamikę można stosować zarówno w trybie jasnym, jak i ciemnym. Oznacza to, że możliwe jest wykorzystanie tego typu efektu bez zmiany wyglądu systemu.

macOS 13 Ventura otrzymuje nowy ekran powitalny i dynamiczną tapetę

Zaktualizowane tapety macOS Ventura zawierają różnice w zależności od wybranego przez użytkownika trybu widoku. Wersja jasna ma żółty kwiat, który jest przedstawiony na niebieskim tle. Tryb ciemny jest przedstawiony z pomarańczowym kwiatem na ciemnym tle.

Oczekuje się, że aktualizacja macOS 13 zostanie wydana pod koniec tego miesiąca z nowymi odmianami MacBooka Pro.

Źródło: 9to5mac