iLounge | Newsy | Naukowcy stworzyli robotyczną rękawicę do interakcji z owadami
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/11/22

Naukowcy stworzyli robotyczną rękawicę do interakcji z owadami

Naukowcy z Ritsumeikan University zaprezentowali zrobotyzowane palce, które pozwalają człowiekowi lepiej wchodzić w interakcje z owadami.Naukowcy stworzyli robotyczną rękawicę do interakcji z owadami

Na Uniwersytecie Ritsumeikan naukowcy stworzyli robotyczne palce do interakcji z owadami. Występują w miniaturowych rozmiarach (0,47 cala długości, 0,12 cala szerokości) i są wyposażone w elastyczne czujniki ciekłego metalu z „mięśniami” pęcherza powietrznego. Wszystko po to, aby dotknąć owada, ale go nie skrzywdzić. Zarządzanie odbywa się za pomocą ręki osoby, która założyła rękawicę robota.

Taka technologia może być przydatna do badania działań owadów (chodzących lub latających).

Ponadto naukowcy uważają, że urządzenie jest obiecujące w przypadku różnych interakcji z owadami, zwłaszcza przy użyciu okularów rzeczywistości rozszerzonej. W końcu mogą zapewnić wyraźniejszy obraz. W przyszłości bardziej zaawansowane odmiany mogą pomóc lekarzom w bezpośredniej pracy z bakteriami i wirusami.

Teraz naukowcy mają zadanie: przełożyć odkrycie na praktyczny produkt. Zespół uniwersytecki powiedział, że minie trochę czasu, zanim technologia zostanie dokładnie przetestowana, nie mówiąc już o przygotowaniu do masowej produkcji.

Mimo to wynalezienie takich technologii sugeruje, że w niedalekiej przyszłości człowiek będzie mógł łatwo wchodzić w interakcje z owadami, nie wyrządzając im krzywdy.

źródło: engadget