iLounge | Newsy | YouTube Music umożliwia tworzenie własnych stacji radiowych
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 02/22/23

YouTube Music umożliwia tworzenie własnych stacji radiowych

Nowa funkcja YouTube Music „Radio Builder” umożliwia utworzenie własnej stacji radiowej za pomocą kilku kliknięć.YouTube Music umożliwia tworzenie własnych stacji radiowych

YouTube Music, popularna usługa strumieniowego przesyłania muzyki, niedawno uruchomiła nową funkcję o nazwie „Radio Builder”, która umożliwia użytkownikom tworzenie własnych stacji radiowych zgodnie z ich preferencjami. Ta funkcja daje użytkownikom pełną kontrolę nad muzyką, której słuchają, pozwalając im wybrać do 30 wykonawców, wybrać żądaną różnorodność, a algorytm zajmie się resztą.

Funkcja Radio Builder jest łatwa w użyciu i dostępna po przewinięciu do sekcji „Twój tuner muzyczny” na stronie głównej YouTube Music w aplikacji na iOS lub Androida. Tam użytkownicy mogą rozpocząć tworzenie własnej stacji, wybierając ulubionych artystów i wybierając, czy chcą słuchać tylko własnej muzyki, czy też piosenek podobnych muzyków. Mogą również zdecydować, czy chcą słuchać piosenek, które są im znane, czy nowe, i dostosować miks za pomocą filtrów.

YouTube Music umożliwia tworzenie własnych stacji radiowych

Na przykład, użytkownicy mogą stworzyć stację, która odtwarza najnowsze utwory ich ulubionych artystów, takich jak Eden, Khalid i Pup, lub stację, która odtwarza ich ulubione melodie z Boygenius i solowych katalogów jego członków. Możliwości są nieograniczone, dzięki czemu jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą posłuchać czegoś konkretnego, ale nie chcą ręcznie konfigurować listy odtwarzania.

Ta funkcja jest rozwijana od jakiegoś czasu, a YouTube przetestował ją w zeszłym roku. Wspaniale jest widzieć, że w końcu została uruchomiona i jest dostępna zarówno dla płatnych, jak i bezpłatnych subskrybentów.

Podczas gdy YouTube Music miał już mnóstwo stacji i miksów opartych na algorytmach, dodanie niestandardowych stacji sprawia, że usługa jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla miłośników muzyki. Ta funkcja to świetny sposób na odkrywanie nowej muzyki i słuchanie ulubionych artystów, ignorując innych.

źródło: The Verge