iLounge | Newsy | Apple ma ponad 2 miliardy aktywnych urządzeń
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/03/23

Apple ma ponad 2 miliardy aktywnych urządzeń

Apple przekroczyło 2 miliardy aktywnych urządzeń.Apple ma ponad 2 miliardy aktywnych urządzeń

Według Apple ma ponad dwa miliardy aktywnych urządzeń i nowy rekord przychodów z usług. Na początku 2023 roku zysk firmy wyniósł około 117 miliardów dolarów, czyli o 5% mniej niż w 2022 roku, kiedy to zysk wyniósł 123,95 miliarda dolarów.

Ale jednocześnie Apple również podzielił się pozytywną dynamiką, mówiąc, że według danych ma teraz 2 miliardy aktywnych urządzeń firmy i nowy rekord przychodów z usług.

Nawiasem mówiąc, w 2022 roku Apple miał 1,8 miliarda aktywnych urządzeń. Wychodząc z danych, firma dodała ostatnio ponad 200 milionów aktywnych gadżetów.

Tim Cook i dyrektor finansowy Luca Maestri przypisują ten wzrost wysokiemu zadowoleniu użytkowników z produktów Apple i większej lojalności wobec marki. Dodatkowo w ciągu ostatniego roku wiele osób zaczęło przesiadać się na sprzęt Apple i przestało korzystać z urządzeń konkurencji.

Jeśli chodzi o usługi, przychody za kwartał wyniosły rekordowe 20,8 miliarda dolarów. To znacznie więcej niż wszyscy oczekiwali (19,5 mld USD). Wynik ten osiągnięto dzięki 935 mln płatnych subskrypcji, czyli o 150 mln więcej niż rok temu.

źródło: 9to5mac