iLounge | Nowości | TikTok szykuje konkurenta dla Apple Music i Spotify
Nowości
Sophia Stark

Sophia Stark · 07/29/22

TikTok szykuje konkurenta dla Apple Music i Spotify

Przygotuj się na uruchomienie przez TikTok własnej usługi muzycznej. Będzie konkurować z Apple Music i Spotify.TikTok szykuje konkurenta dla Apple Music i Spotify

Znak towarowy TikTok ByteDance złożył wniosek o rejestrację spółki zależnej TikTok Music. Wkrótce może zostać uruchomiona nowa usługa strumieniowego przesyłania muzyki, która będzie konkurować ze Spotify, Apple Music, Deezer i YouTube Music.

TikTok wprowadzi aplikację na komputery PC i systemy iOS, raporty Business Insider | Android, który będzie zawierał muzykę, możliwość śpiewania karaoke, system płatności, reklamy w wersji darmowej oraz możliwość zakupu poszczególnych utworów.

Co ciekawe, TikTok ma już podobną usługę strumieniowania muzyki, Resso, która jest dostępna w Indiach, Indonezji i Brazylii. Jest dość popularny, więc nowa nazwa TikTok Music może być dla firmy formalnością do wejścia na rynek międzynarodowy.

Nic dziwnego, że TikTok chce się rozwijać po tym, jak wiele sieci społecznościowych, w tym YouTube i Instagram, zdecydowało się wdrożyć do swoich systemów krótkie filmy w stylu TikTok. Firma poszukuje nowych sposobów na przyciągnięcie uwagi, co jest godne pochwały.

Kiedy TikTok Music zostanie uruchomiony, wciąż nie wiadomo. Nieznane są również ceny, jakie zostaną ustalone za usługę przesyłania strumieniowego.

Źródło: iMore