iLounge | Newsy | Testy MacBooka Pro M2 Pro i M2 Max wykazały najlepszą prędkość zapisu na dysku SSD
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/24/23

Testy MacBooka Pro M2 Pro i M2 Max wykazały najlepszą prędkość zapisu na dysku SSD

W oparciu o testy i recenzje, nowe 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro z układami M2 Pro i M2 Max mają szybsze prędkości zapisu SSD niż ich poprzednicy.Testy MacBooka Pro M2 Pro i M2 Max wykazały najlepszą prędkość zapisu na dysku SSD


W swoich recenzjach Macworld i Tom's Guide przetestowali prędkości odczytu i zapisu dysków SSD M2 Pro i M2.

Podczas testów przeprowadzonych przez Macworld z programem Blackmagic Drive Speed Programs, 16-calowy MacBook Pro z chipem M2 Pro w konfiguracji pamięci masowej 2 TB wykazał prędkość odczytu 5372 MB/s i prędkość zapisu 6491 MB/s. 14-calowy MacBook Pro poprzedniej generacji z układem M1 Pro i 1 TB pamięci wykazywał prędkość odczytu 5797 MB/s, nieco większą niż 16-calowy M2 Pro, ale prędkość zapisu była niższa i wynosiła 5321 MB/s.

Testy wykazały, że MacBook Pro M2 Pro i M2 Max mają szybsze prędkości zapisu na dysku SSD

Ponadto wyniki testów opublikowane przez Tom's Guide pokazują, że chip M2 Pro ma wyższą prędkość zapisu niż M1 Pro, ale prędkość odczytu tego chipa jest niższa. Podczas testowania 14-calowego MacBooka Pro z M2 Max urządzenie działało podobnie do 16-calowego M2 Pro. Laptop osiągnął prędkość odczytu 5319 MB/s i prędkość zapisu 6402 MB/s.

Chociaż nowsze modele MacBooka Pro mają wolniejsze prędkości odczytu, jest mało prawdopodobne, aby było to zauważalne dla przeciętnego użytkownika (z wyjątkiem pracy ze znacznie większymi plikami).

źródło: macromors