iLounge | Newsy | Tesla dokucza dwóm nowym pojazdom elektrycznym na zgromadzeniu akcjonariuszy
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/17/23

Tesla dokucza dwóm nowym pojazdom elektrycznym na zgromadzeniu akcjonariuszy

Musk drażnił się z dwoma nowymi pojazdami elektrycznymi Tesli podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy.Tesla dokucza dwóm nowym pojazdom elektrycznym na zgromadzeniu akcjonariuszy

Dyrektor generalny Tesli ujawnił plany dotyczące dwóch nowych pojazdów elektrycznych (EV) i potwierdził, że Tesla jest już w trakcie budowy jednego z nich.

Chociaż Musk powstrzymał się od oficjalnego ogłoszenia, drażnił publiczność sylwetką samochodu pokazaną za nim podczas przemówienia. Pojawiły się spekulacje, że może to być długo oczekiwany hatchback za 25 000 dolarów, o którym Musk po raz pierwszy wspomniał w 2020 roku podczas wydarzenia z okazji Dnia Baterii Tesli. Musk wyjaśnił, że to zgromadzenie akcjonariuszy nie jest odpowiednią platformą do zaprezentowania produktu i zapewnił, że przedstawi go właściwie we właściwym czasie.

Musk przewidywał, że łączna sprzedaż obu modeli może przekroczyć 5 milionów sztuk rocznie.

Tesla dokucza dwóm nowym pojazdom elektrycznym na zgromadzeniu akcjonariuszy

Drugim pojazdem elektrycznym może być długo oczekiwana taksówka-robot. Chociaż wiele danych jest nadal utrzymywanych w tajemnicy przed opinią publiczną, podsycając intrygę. Ponadto Elon potwierdził również, że Tesla zmierza w kierunku w pełni samojezdnego pojazdu elektrycznego, o czym wielokrotnie mówił w ciągu ostatnich kilku lat.

Na zgromadzeniu akcjonariuszy Elon został mocno skrytykowany za przeniesienie uwagi z Tesli na Twittera, a także poprzez sprzedaż akcji, co znacząco wpłynęło na wszystkich akcjonariuszy. Ponadto prezesi Tesli zadali niezbyt przyjemne pytania dotyczące dziedziczności w firmie, ponieważ teraz Tesla jest z nim bezpośrednio powiązany, co nie wszystkim akcjonariuszom podoba się ze względu na niejednoznaczną reputację Muska.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami w branży pojazdów elektrycznych , śledząc kanał Telegram .

źródło: techcrunch